• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Software за математички формули

  • Ја почнал/а темата
  • #1

maximilian

Gaining Experience
26 март 2008
1,064
74
Дали знаете некој софтвер кој е за запишување на математички формули? Ми треба нешто да испринтам, па ако знаете некој ве молам кажете. Мислам дека еднаш се спомна за слична работа,но не сум сигурен, а и не успеав да ја најдам темата. Ако има ваква тема, дајте ми линк, ако не, препорачајте некоја ваква програма.

Поздрав
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Имаш опција за пишување на математички формули во office. Само треба дополнително да ја инсталираш.
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Ќе инсталираш Microsoft Equatition како додаток за Office.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,517
Мислења
845,825
Членови
29,316
Најнов член
Melisa.blanco
На врв Дно