1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Software testing академија во Seavus ?

Дискусија во форумот 'Факултети' започната од Matorski, 17 Јануари 2019.

1. Matorski

Matorski
    Intern

3
    0
    23 Декември 2018
    Машко
    Имам желба и заинтересиран сум да запишам SOFTWARE TESTING акедемија во Seavus па сакам да Ве прашам за неколку работи од причина што имам завршено општествени науки и сум почетник во оваа област.

1. Дали вреди да се инвестираат околу 1500 евра за повеќе месечна обука во Seavus за софтвер тестер и дали со завршување на оваа обука би бил квалификуван и обучен за да ја работам оваа работа ?

2. Дали е пресудно да имаш ISTQB сертификат за некоја од IT фирмите во Македонија те повика на работа ?

3. Дали би можел сам да се обучам за software tester и како би стекнал поголемо искуство сооглед дека почнувам од почеток ?

2. Benedicta

Benedicta
    Intern

57
    23
    7 Декември 2017
    Женско
    И мене ме интересира мислење за оваа академија. Дали може некој да сподели искуство? Колку е комплексноста, дали бара некои вештини да се поседуваат однапред? Предлог за некој др академија освен Seavus?

На krashot му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...