1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Software testing академија во Seavus ?

Дискусија во форумот 'Факултети' започната од Matorski, 17 Јануари 2019.

 1. Matorski

  Matorski
  Intern

  3
  0
  23 Декември 2018
  Машко
  Имам желба и заинтересиран сум да запишам SOFTWARE TESTING акедемија во Seavus па сакам да Ве прашам за неколку работи од причина што имам завршено општествени науки и сум почетник во оваа област.

  1. Дали вреди да се инвестираат околу 1500 евра за повеќе месечна обука во Seavus за софтвер тестер и дали со завршување на оваа обука би бил квалификуван и обучен за да ја работам оваа работа ?

  2. Дали е пресудно да имаш ISTQB сертификат за некоја од IT фирмите во Македонија те повика на работа ?

  3. Дали би можел сам да се обучам за software tester и како би стекнал поголемо искуство сооглед дека почнувам од почеток ?
   
 2. Benedicta

  Benedicta
  Intern

  57
  23
  7 Декември 2017
  Женско
  И мене ме интересира мислење за оваа академија. Дали може некој да сподели искуство? Колку е комплексноста, дали бара некои вештини да се поседуваат однапред? Предлог за некој др академија освен Seavus?
   
  На krashot му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...