1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Софтвер

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од linksys, 14 Февруари 2015.

 1. linksys

  linksys
  Баниран/a

  507
  22
  14 Март 2009
  Како што кажува и самиот наслов... Софтвер !! Значи вака: се работи за една просторија со повеќе компјутери (школски компјутери) сите се на Windows XP, бидејќи децата премногу чепкаат на интернет симнуваат работи, исто така отвараат многу програми, т.е работните задачи ги снимаат на десктоп (на екранот) и се е каша попара... крај неможам да најдам :) Me интересира дали постои некаков софтвер што ке може автоматски да ги брише сите симнати работи од интернет, и сите отворени програми т.е зачувани на десктоп како на пр. word, excel и сл. , идали има софтвер преку кој што ке можам од мојот компјутер да гледам којученик што работи?? Постои такво нешто??
   
 2. Isak Keyten

  Isak Keyten
  Practice makes perfect

  1,124
  1,265
  25 ноември 2014
 3. linksys

  linksys
  Баниран/a

  507
  22
  14 Март 2009
  со овој софтвер ке можам само да ги смрзнам работите на компјутерот? или ...
   
 4. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,700
  13,082
  2 Август 2012
  Машко
  Софтвеρов сеκогаш, после ρестаρт, ќе го вρаќа во состојба κаκва што си ја одρедил ти. Сеκој ρестаρт = пρесна инсталација.
   
 5. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,501
  6,574
  27 Март 2014
  ne e presna instalacija, tuku go vraka sistemot na tockata na koja si go zamrznal.. ne instalira nisto nanovo. nesto kako restore point .
   
 6. alekcackko

  alekcackko
  Gaining Experience

  438
  69
  10 Август 2012
  Машко
  Да, таков софтвер се користи кај нас, а за контролирање на компјутерите од еден главен, мислам дека net school support е.(http://www.netsupportschool.com/).
   

Сподели

Вчитување...