1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Софтвер за Снимање

Дискусија во форумот 'Софтвер за останати видови на ИТ уреди' започната од linksys, 3 Септември 2011.

 1. linksys

  linksys
  Баниран/a

  507
  22
  14 Март 2009
  Здраво!! Ке ве молам некои од вас ако знаат или ако имаат користено некој добар софтвер за снимање додека работам не компјутер т.е сакам да снимам се додека работам , односно да не морам да ја стартувам програма кога ке седнам на ком. сакам да е тајно, да не забележи корисникот кој работи на компјутерот дека програмата ја снима цела негова работа, автоматски од се стартува со самото седнување на комјутер.. искрен да бидам пред некој ден имав еден другар кој ми чепкаше на овај ком додека ја не бев во просторијата кај што ми е комјутерот, и мислам дека намерно ми има избришано некои вазжни податоци !! Јас имам еден таков програм Camtasia Studio но со него мора прво да пуштите да се снима, а тоа корисникот го забележува.. САКАМ ДА Е ТАЈНО СНИМАЊЕТО Т.Е ДА НЕ ЗАБЕЛЕЖИ ВООПШТО ДЕКА ТАА ПРОГРАМА ГО СНИМА СЕ !! фала однапред. ;)
   
 2. pipelin

  pipelin
  On your way to fame

  1,286
  898
  8 Мај 2010
  Машко
  Мислам дека кејлогер ќе ти заврши работа, нема да биде во видео ама барем ќе има Delete file Важендокумент.doc или во тој смисол.
  Искрено 1 имам користено кејлогер и програмот можеше да биде минимизиран во tray барот (долу кај сатчето).
  Да пробаш со Total Screen Recorder само незнам дали има нешто на десктоп додека снима. Симни го програмчето и пробај го.
   
 3. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,157
  1,716
  30 Мај 2010
  BB FlashBack Pro со Advanced сетинзи.
   

Сподели

Вчитување...