1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

софтвер за следење часовник со gps?

Дискусија во форумот 'Преостанати мобилни уреди' започната од crcic, 6 Февруари 2019.

1. crcic

crcic
    Gaining Experience

345
    181
    2 Април 2014
    некој да знае да каже некој софтвер што работи со генерички часовници, оние детските со gps, за да знаеш каде се наога, нешто како myki што го нудат во vip. нарачав еден преку ebay и стигна ама беља работа софтверот му е на кинески. пробав у мегувреме да ги инсталирам find my kids и setracker ама не функционираат. чисто за инфо, еве го кинескиот софтвер овде ама не можам воопшто да се регистрирам пошто се е на кинески. пробав да сменам јазик онака на срека ама не иде, мислам и дека нема опција за друг јазик. па ако имал некој оваков проблем и го решил нека помага.

фала

2. StOrMK

StOrMK
    Gaining Experience

704
    377
    25 Јули 2015
    Машко
    Икономист
    Јас да ја искористам веќе отворенава тема, па би сакал да прашам кој е најдобар и со нормална цена детски часовник од Aliexpress за следење на дете преку телефон?

За пријатели прашувам. :D

3. crcic

crcic
    Gaining Experience

345
    181
    2 Април 2014
    бидејки гледам моментално замена сега за сега Wonbo Real Time Tracking Device (значи првиот) ми е нај ок.пристојна цена, има софтвер за него кој што работи, ги има сите потребни опцци за успешна шпиунажа, и има видеа на youtube каде што и можеш да се увериш дека работи.

и ова исто така види го.

4. jassum20

jassum20
    Intern

16
    7
    15 Февруари 2014
    Машко
    И јас почнав со јт. Барам критики од вас поискусните за да се подобрам во наредните видеа.

Everyday Improvement

Sent from my iPhone using Tapatalk

5. krema

krema
    Professor

9,495
    9,195
    24 Јуни 2009
    Машко
    Зошто во три различни (неповрзани) теми истото прашање?

6. jassum20

jassum20
    Intern

16
    7
    15 Февруари 2014
    Машко
    Сега гледам дека имам искомемтирано во различни теми, ама како да го избришам

Sent from my iPhone using Tapatalk

7. krema

krema
    Professor

9,495
    9,195
    24 Јуни 2009
    Машко
    Замоли администрација.

На jassum20 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. ARMac

ARMac
    Орган

6,023
    6,847
    2 oктомври 2010
    Машко
    Курајбер
    Не е хумано на деца да се тури subdermal gps tracker? ј/к.

На моето му дадов стар телефон, многу полесно него со часовниците. @crcic линкот мене не ми работи, а и модел/линк до саатот не би било лошо.

9. crcic

crcic
    Gaining Experience

345
    181
    2 Април 2014
    нема модле/линк до саатот, кинеско срање е. без име е. како и да е, го баталив не го бива.

10. ARMac

ARMac
    Орган

6,023
    6,847
    2 oктомври 2010
    Машко
    Курајбер
    Ај пиши ако најдеш нешто асално а да не е прескапо. Овие ефтиниве смарт вачес од анхоч имаат опција самостално да работат или им треба телефон? Пошто еве сега го земав од школо му паднал телефонот. Здрав е ама ќе му падне пак.

На овие мислам

Anhoch PC Market Online - GOCLEVER CHRONOS COLOUR 2 SmartWatch Black 1.5" w/BT/Touch/Fitness Splash Proof

11. crcic

crcic
    Gaining Experience

345
    181
    2 Април 2014
    тиња се и тие од анхоч, не работат. имав и таков, после 2 месеца ми ги вратија парите, не можеа ни они да го проработат. еве овој го нарачувам после само да се приберам дома https://www.amazon.com/Wonbo-Silicone-Real-time-Location-Anti-Lost/dp/B07H93JGT6 има и сотвер за него за гпс и сите тракатанци кој што работи без проблеми.

Сподели

Вчитување...