1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

софтвер за следење часовник со gps?

Дискусија во форумот 'Преостанати мобилни уреди' започната од crcic, 6 Февруари 2019.

 1. crcic

  crcic
  Gaining Experience

  345
  181
  2 Април 2014
  некој да знае да каже некој софтвер што работи со генерички часовници, оние детските со gps, за да знаеш каде се наога, нешто како myki што го нудат во vip. нарачав еден преку ebay и стигна ама беља работа софтверот му е на кинески. пробав у мегувреме да ги инсталирам find my kids и setracker ама не функционираат. чисто за инфо, еве го кинескиот софтвер овде ама не можам воопшто да се регистрирам пошто се е на кинески. пробав да сменам јазик онака на срека ама не иде, мислам и дека нема опција за друг јазик. па ако имал некој оваков проблем и го решил нека помага.

  фала
   
 2. StOrMK

  StOrMK
  Gaining Experience

  704
  377
  25 Јули 2015
  Машко
  Икономист
  Јас да ја искористам веќе отворенава тема, па би сакал да прашам кој е најдобар и со нормална цена детски часовник од Aliexpress за следење на дете преку телефон?

  За пријатели прашувам. :D
   
 3. crcic

  crcic
  Gaining Experience

  345
  181
  2 Април 2014
  бидејки гледам моментално замена сега за сега Wonbo Real Time Tracking Device (значи првиот) ми е нај ок.пристојна цена, има софтвер за него кој што работи, ги има сите потребни опцци за успешна шпиунажа, и има видеа на youtube каде што и можеш да се увериш дека работи.

  и ова исто така види го.
   
 4. jassum20

  jassum20
  Intern

  16
  7
  15 Февруари 2014
  Машко
  И јас почнав со јт. Барам критики од вас поискусните за да се подобрам во наредните видеа.

  Everyday Improvement


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 5. krema

  krema
  Professor

  9,495
  9,195
  24 Јуни 2009
  Машко
  Зошто во три различни (неповрзани) теми истото прашање?
   
 6. jassum20

  jassum20
  Intern

  16
  7
  15 Февруари 2014
  Машко
  Сега гледам дека имам искомемтирано во различни теми, ама како да го избришам


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 7. krema

  krema
  Professor

  9,495
  9,195
  24 Јуни 2009
  Машко
  Замоли администрација.
   
  На jassum20 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,023
  6,847
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Не е хумано на деца да се тури subdermal gps tracker? ј/к.

  На моето му дадов стар телефон, многу полесно него со часовниците. @crcic линкот мене не ми работи, а и модел/линк до саатот не би било лошо.
   
 9. crcic

  crcic
  Gaining Experience

  345
  181
  2 Април 2014
  нема модле/линк до саатот, кинеско срање е. без име е. како и да е, го баталив не го бива.
   
 10. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,023
  6,847
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Ај пиши ако најдеш нешто асално а да не е прескапо. Овие ефтиниве смарт вачес од анхоч имаат опција самостално да работат или им треба телефон? Пошто еве сега го земав од школо му паднал телефонот. Здрав е ама ќе му падне пак.


  На овие мислам

  Anhoch PC Market Online - GOCLEVER CHRONOS COLOUR 2 SmartWatch Black 1.5" w/BT/Touch/Fitness Splash Proof
   
 11. crcic

  crcic
  Gaining Experience

  345
  181
  2 Април 2014
  тиња се и тие од анхоч, не работат. имав и таков, после 2 месеца ми ги вратија парите, не можеа ни они да го проработат. еве овој го нарачувам после само да се приберам дома https://www.amazon.com/Wonbo-Silicone-Real-time-Location-Anti-Lost/dp/B07H93JGT6 има и сотвер за него за гпс и сите тракатанци кој што работи без проблеми.
   

Сподели

Вчитување...