• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Софтвер за симнување на цели ВЕБ страни

ernesto

Intern
8 април 2008
175
10
Kumanovo
ernesto's setup  
Processor & Cooler
Intel (R) Core (TM) i3-5005U CPU @ 2.00GHz
Storage
1 TB
RAM
4 GB
Video card
Intel
Mouse
Gembird
OS
Windows 10
Пријатели дај кажете ми некој добар (подобар) софтвер за симнување на ВЕБ страни. Да ја симнам страната додека сум онлајн, без разлика колку е голема, па после за да можам кога сум офлајн да ја разгледувам.
Знам дека има такви програми ама дја ако некој знае некое подобро програмче нека каже :bravo:
Кој ке ми помогне, има пиво од мене :nazdravje:
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2.488
1.317
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
WinHTTrack, сум слушнал за неа дека била добра. Пробав еднаш да ја користам, ама не ми успеа да ја конфигурирам и се откажав за 5 минути, ја оставив за друг ден, ама тој денот никако да дојде.
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3.007
531
www.ibiz.mk
тука си изгледами ернесто
друже преко мсн ти го кажав HTTrack

најдобра е за тоа

не знам што ви е комплицирано
но попросто здравје боже
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3.007
531
www.ibiz.mk
ернесто требаше малку да бидеш поконкретен зошто ти е

вака ке го кажам јавно па ти види си што ке ти кажат другите
тоа не иде така

тоа и SQL injection не се работат така

земи прво учи гледаш дека си почетник и ништо не знаеш:)

извини што вака го реков но морав

позз
 

ernesto

Intern
8 април 2008
175
10
Kumanovo
ernesto's setup  
Processor & Cooler
Intel (R) Core (TM) i3-5005U CPU @ 2.00GHz
Storage
1 TB
RAM
4 GB
Video card
Intel
Mouse
Gembird
OS
Windows 10
ернесто требаше малку да бидеш поконкретен зошто ти е

вака ке го кажам јавно па ти види си што ке ти кажат другите
тоа не иде така

тоа и SQL injection не се работат така

земи прво учи гледаш дека си почетник и ништо не знаеш:)

извини што вака го реков но морав

поззПријателе MetalGear, точно е тоа дека сум почетник а ова за програм за симнување на цели веб страни го барам онака, повеќе информативно а и за кога сакам да правам некоја страна па да разгледам, да украдам некоја идеја, :bluesbrother: :p па вака кога ке го извадам целата страна ке ми биде полесно. И тука сум почетник, за правење на веб страни но сепак знам по нешто ама пак само со некои програми како на пр. FrontPage а сега го учам и Macromedia Dreamweaver 8, сакам да работам и со флеш анимации
Многу работи сакам да знам, има време ке научам, па затоа и не ме е срам да прашам на форумов да ми помогнете како пријатели.
Пиво е од мене :beer:

:nazdravje: :alkos::alkos:
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2.497
77
Според мене најдобар е SurfOffline.Го имам користено,лесен е за работа.БТВ ако ти е за учење,финти,ова она,најдобро би било да учиш од цсс темплејти,(ја така правам :D),а и по некое туторијалче на интернет,нема да ти штети :)
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3.007
531
www.ibiz.mk
да го видов мсн от моментално си ме додал
ок е тоа
ти се извинувам што не проверив прво

бидејќи 30тина мин пред да го прочитам маилот
еден александар ме прашуваше токму за тоа
едноставно дечното се филма дека така лесно се бутаа страни а не знае ништо


а тоа да украдам со други збориви се вика null-ед
едноставно симнеш се дали се работи за графика или некоја апликација
и откако симнеш преработиш ги сите фајлови да работат
и цепаш

не прави такви работи

симнувај само за онлине прегледување
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.457
Мислења
901.477
Членови
32.169
Огласи
540
Најнов член
MartinLee33
На врв Дно