1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Софтвер за симнување на цели ВЕБ страни

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од ernesto, 1 Септември 2008.

 1. ernesto

  ernesto
  Intern

  175
  10
  8 Април 2008
  Машко
  Web developer
  Пријатели дај кажете ми некој добар (подобар) софтвер за симнување на ВЕБ страни. Да ја симнам страната додека сум онлајн, без разлика колку е голема, па после за да можам кога сум офлајн да ја разгледувам.
  Знам дека има такви програми ама дја ако некој знае некое подобро програмче нека каже :bravo:
  Кој ке ми помогне, има пиво од мене :nazdravje:
   
 2. Commie

  Commie
  Gaining Experience

  4,712
  214
  27 oктомври 2007
  Машко
 3. Taurus

  Taurus
  Модератор

  2,318
  967
  13 oктомври 2007
  Машко
  UI Designer
  WinHTTrack, сум слушнал за неа дека била добра. Пробав еднаш да ја користам, ама не ми успеа да ја конфигурирам и се откажав за 5 минути, ја оставив за друг ден, ама тој денот никако да дојде.
   
 4. MetalGear

  MetalGear
  On your way to fame

  2,990
  503
  14 Април 2007
  Машко
  тука си изгледами ернесто
  друже преко мсн ти го кажав HTTrack

  најдобра е за тоа

  не знам што ви е комплицирано
  но попросто здравје боже
   
 5. Тони

  Тони
  Gaining Experience

  514
  171
  11 Април 2008
  Машко
  Студент
  Jas ja imam koristeno WinHTTrack i super rabotese
   
 6. MetalGear

  MetalGear
  On your way to fame

  2,990
  503
  14 Април 2007
  Машко
 7. Aleks

  Aleks
  Gaining Experience

  5,753
  289
  18 Мај 2007
 8. MetalGear

  MetalGear
  On your way to fame

  2,990
  503
  14 Април 2007
  Машко
  ернесто требаше малку да бидеш поконкретен зошто ти е

  вака ке го кажам јавно па ти види си што ке ти кажат другите
  тоа не иде така

  тоа и SQL injection не се работат така

  земи прво учи гледаш дека си почетник и ништо не знаеш:)

  извини што вака го реков но морав

  позз
   
 9. ernesto

  ernesto
  Intern

  175
  10
  8 Април 2008
  Машко
  Web developer


  Пријателе MetalGear, точно е тоа дека сум почетник а ова за програм за симнување на цели веб страни го барам онака, повеќе информативно а и за кога сакам да правам некоја страна па да разгледам, да украдам некоја идеја, :bluesbrother: :p па вака кога ке го извадам целата страна ке ми биде полесно. И тука сум почетник, за правење на веб страни но сепак знам по нешто ама пак само со некои програми како на пр. FrontPage а сега го учам и Macromedia Dreamweaver 8, сакам да работам и со флеш анимации
  Многу работи сакам да знам, има време ке научам, па затоа и не ме е срам да прашам на форумов да ми помогнете како пријатели.
  Пиво е од мене :beer:

  :nazdravje: :alkos::alkos:
   
 10. Stane

  Stane
  Gaining Experience

  2,497
  75
  4 oктомври 2007
  Според мене најдобар е SurfOffline.Го имам користено,лесен е за работа.БТВ ако ти е за учење,финти,ова она,најдобро би било да учиш од цсс темплејти,(ја така правам :D),а и по некое туторијалче на интернет,нема да ти штети :)
   
 11. MetalGear

  MetalGear
  On your way to fame

  2,990
  503
  14 Април 2007
  Машко
  да го видов мсн от моментално си ме додал
  ок е тоа
  ти се извинувам што не проверив прво

  бидејќи 30тина мин пред да го прочитам маилот
  еден александар ме прашуваше токму за тоа
  едноставно дечното се филма дека така лесно се бутаа страни а не знае ништо


  а тоа да украдам со други збориви се вика null-ед
  едноставно симнеш се дали се работи за графика или некоја апликација
  и откако симнеш преработиш ги сите фајлови да работат
  и цепаш

  не прави такви работи

  симнувај само за онлине прегледување
   

Сподели

Вчитување...