1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Софтвер за преведување??

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од daceee90, 18 Декември 2008.

 1. daceee90

  daceee90
  Intern

  234
  9
  2 Март 2008
  Има ли некој програм што преведува од србски на македонски ил од од било кој друг јазик на македонски ?
   
 2. fuUuUzZzZy

  fuUuUzZzZy
  Mr. Sensei

  4,836
  824
  14 Декември 2007
  Машко
  Game developer, VFX Artist
  Разгледај ги темите за Речник на форумов.. Има доста речници наведено..
   
 3. lakimen

  lakimen
  Intern

  154
  0
  15 Август 2007
 4. AMD_fan

  AMD_fan
  Certified IT Addict

  3,646
  137
  10 ноември 2007
  Машко
  Знам дека бараш софтвер, но јас би ти го предложил Google translate:
  http://translate.google.com/

  Имаш поддршка за повеќе јазици, преводот наместа е премногу буквален а некаде и нема смисла, но со мало дотерување можеш да го средиш финалниот превод. Разгледај .....
   
Слични теми
 1. HijackHacker
  Одговори:
  26
  Прегледи:
  3,258
 2. prijatel-MKD
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,878
 3. Dorian
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,026
 4. Grid
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  1,658
 5. vladence
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  504
Вчитување...

Сподели

Вчитување...