• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Софтвер за правење на Install фајлови

  • Ја почнал/а темата
  • #1

GeNeRaToR

Intern
20 јануари 2008
538
7
Знае ли некој како да направам инсталационен фајл. Инсталацијата би содржела што било и да е .exe file. Нека ми помогне некој оти стварно ми треба. Ако темата не е за овде тогаш преместете ја.
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Оф топик:
@GeNeRaTor -Stip
Дали конечно сваќаш дека всушност не знаеш све, како што тврдеше? :rolleyes: Гледам отвараш доста теми за помош за работи кои не ги знаеш. Никој од нас не знае све и затоа е форумот за да научиме нешто ново. :bravo:
Поздрав! :bye1:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

GeNeRaToR

Intern
20 јануари 2008
538
7
Оф топик:
Дали вие свакате дека сте преокупирани со критикувања на мене од кој половина се чисти глупости и ги пишувате само затоа што немате што да правите.
Затоа, ке ми помогнете или не ???
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Оф топик:
Дали вие свакате дека сте преокупирани со критикувања на мене од кој половина се чисти глупости и ги пишувате само затоа што немате што да правите.
Затоа, ке ми помогнете или не ???
Кој го прави ова нека проценат членовите на форумот. Ние сите или само ти. :))
А сега назад на темата.:rolleyes:
 

vojkan

Intern
19 јуни 2007
404
4
Знае ли некој како да направам инсталационен фајл. Инсталацијата би содржела што било и да е .exe file. Нека ми помогне некој оти стварно ми треба. Ако темата не е за овде тогаш преместете ја.
Edna od soluciite e Astrum
 

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2,365
194
Mozes da probas i so win-rar, mnogu e prosto. Ke naprais samootpakuvacka arhiva i imas dodatni opcii ako ti treba!
 
  • Ја почнал/а темата
  • #12

GeNeRaToR

Intern
20 јануари 2008
538
7
WinRar Self-Extract папка знам да направам. Ке пробам со овие останатите и ке видам кое највеке ми врши работа.
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,842
895
Ohrid
Setup Factory 7.0 ti e najbolji
:bravo:

Edit:
Korekcija..

Dosega ja koristev samo Setup Factory samo postarite delovi ( ne 7.0 ) i mozam da recham deka bev zadovolen, no 7.0 ja najdov samo kako Trial version taka shto Instal.exe faelcheto avtomatski se brishe za 5 dena..

I za prv pat ja spushtiv Install Creator sledejki gi predhodnite postovi i mozam da kazam deka mnogu poveke mi se dopaga od Setup Factory 7.0.. vklucuvajki go toa deka celiot text koj se pokazuva za vreme na instaliranje moze da se izmeni i + License:Free!
Pa taka da ako veke ne si reshen shto da koristish ti ja preporachuvam Install Creator.
Sigurna/testirana strana za download: tuka.
 

DaciSS

Gaining Experience
3 јануари 2008
949
288
San Francisco
www.linkedin.com
пред да го пробам Instal Creator, го пробав Wise stvarno e dobar, ali malku e potezok za rabota, ali za toa ima mnogu dobri opcii. A Install creatorot e boza za rabota, 2,3 pati next next i imas gotova instalacija
 

Wizardion

Intern
2 март 2008
111
1
Знае ли некој како да направам инсталационен фајл. Инсталацијата би содржела што било и да е .exe file. Нека ми помогне некој оти стварно ми треба. Ако темата не е за овде тогаш преместете ја.
Немора да направиш. Веќе има направено софтвер за оние програмери што ги мрзи сами да си направат ''Setup Wizard''

Симни тука
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,712
Мислења
849,207
Членови
29,439
Најнов член
magicdadi
На врв Дно