• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Софтвер за поврзување 2 PC-a

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Delicon

Gaining Experience
10 јуни 2007
1,030
488
delicon.mk
Да не знае некој, некој софтвер што ќе овозможи да се поврзат 2 компјутери преку интернет и да можат да разменуваат фајлови со 'максимална' брзина?
 

taranenik

Intern
12 јуни 2007
555
13
DC++ jas go koristam isto treba i krajniot korisnik da go koristi i share fajlovi stavas i funkcionira, samo normalno zavisi upoad i download kaj dvajcata.
 
D

DimitarMK

Гостин
Размената на фајловите зависи од download и уплоад кај 2цата, како што кажа taranenik, така да незнам како мислиш максимална брзина =|
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

Delicon

Gaining Experience
10 јуни 2007
1,030
488
delicon.mk
На максимална брзина мислев на брзината за upload што ти ја дава провајдерот, нормално.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #7

Delicon

Gaining Experience
10 јуни 2007
1,030
488
delicon.mk

vojkan

Intern
19 јуни 2007
404
4
Ako jas se prashuvam togash FTP e dosta ednostaven nachin na razmenuvanje fajlovi. Se shto treba e da instalirash samo eden FTP server na bilo koja od dvete mashini i toa e toa.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,737
Мислења
856,421
Членови
29,741
Најнов член
Bitpb
На врв Дно