• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Софтвер за одржување на системот

  • Ја почнал/а темата
  • #4

greenman

Intern
9 ноември 2007
211
1
Pa nesto za sreduvanje na sistemski greski nesto kako system mechanic ama podostapna.Do U know what I mean?
 

genius

Gaining Experience
6 ноември 2007
360
235
genius's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i3 4150
Storage
Western Digital 1TB EZEX + Western Digital 250GB
RAM
8GB DDR3 Kingston
Video card
Asus HD7750 1GB DDR5
Audio
Samson SR850
Monitor
LG 24' IPS + Samsung 19'
OS
Ubuntu 16.04 + Windows 8.1
ccleaner или swepi за cistenje na kompjutersko djubre a za sreduvanje na regista regcure ili system mechanic:bravo:
P.S swepi i cclener se besplatni a regcure i system mechanic se plakaat
 

mENDol

Intern
24 декември 2007
83
2
Abe, instaliraj si Norton utilities i sve da si zavrsis kako treba....neznam ja eve veke nekolku godini so Norton sum i nema problem...ko Singerica veze....
 
M

Mr.Alien

Гостин
Лично, не верувам многу во такви алатки.
Имам Your Uninstaller! 2008, компатибилен е со VISTA, и при секоја деинсталација ги брише и измените во регистрите, не остава ORPHAN фајлови и сл. гадинки. Многу, многу ретко (и во верзијата 2006, која ја имав до скоро) при визуелна проверка во регистрите наоѓав по некој заостанат дел од софтвер деинсталиран со оваа алатка. Обично заостанати податоци од која локација е вршена инсталцијата, за накнадно правените кратенки и сл.
Значи, покрај оваа супер алатка и старото добро: START>RUN>REGEDIT, не ми треба ништо друго системот да ми "преде како маченце"!
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
894
72
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Јас за одржување на системот ги користам Registry Mechanic 6.0, CCleaner, Your Uninstaller 2008.
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,806
80
Имав проблеми со системот односно многу споро стартување на системот и ми го препорачаа Advanced WindowsCare V2 Personal и навистина многу ми помогна,сега компјутерот се вклучува многу побрзо од претходно
 

zoki-41

Intern
22 април 2007
26
0
System Mechanic sigurno i dokazano redovno koristenje i besprekorno sreduvanje na kompjuterot- definitivno go preporacuvam na site(od licno iskustvo)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,557
Мислења
859,405
Членови
29,952
Најнов член
trajced
На врв Дно