1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Софтвер за автоматско подесување на колор температура на монитор

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од slobo_n, 4 Септември 2012.

 1. slobo_n

  slobo_n
  Intern

  40
  18
  25 Јуни 2009
  Како што пишува во насловот f.lux ќе ја корегира колор температурата на мониторот во зависнот од тоа дали надвор е ден или ноќ. Се што треба за да го конфигурирате f.lux e да ја подесите колор температурата за ден/ноќ и вашата GPS локација (според локацијата заклучува дали е ден или ноќ).

  После ова поретко ќе штимате brigtness за преку ден/ноќ ;)
   
  StalkeR, Phenomen и на gokica им се допаѓа ова.
 2. gokica

  gokica
  Модератор

  8,406
  10,247
  13 Јуни 2009
  Мене ова ми личи на уште еден трик на CIA да те шпиунира по локација. Ха, ха, се шегувам.
   
 3. Phenomen

  Phenomen
  Баниран/a

  898
  411
  6 Декември 2011
  Машко
 4. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  3,955
  3,572
  5 Декември 2009
  Машко
  Го проба некој ова дали работи правилно ?
   
 5. slobo_n

  slobo_n
  Intern

  40
  18
  25 Јуни 2009
  Да, ја користам програмава веќе година дена без проблем на Win Xp32/64bit.
   
  На StalkeR му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...