Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Продадено SODIMM RAM DDR4, сет 16GB (2x8GB) + 8GB (1x8GB)

Статус
Затворена за нови мислења.

cgfreak

On your way to fame
1 октомври 2010
471
653
Дома
cgfreak додаде нов оглас:

SODIMM RAM DDR4, сет 16GB (2x8GB) + 8GB (1x8GB) - 4.000 ден.

На продажба:
 • Micron 2x8GB 2666MHz - 2800ден.
 • SK Hynix 8GB 2400MHZ - 1300den.

Видете го целиот оглас...
Мислењето е автоматски споено:

 • Micron 2x8GB 2666MHz - 2800ден.
 • SK hynix 8GB 2400MHz - 1300den. - резервирана
 
Последна промена:

cgfreak

On your way to fame
1 октомври 2010
471
653
Дома
SK hynix 8GB 2400MHz - 1300den. - продадена.

Останува:
Micron 2x8GB 2666MHz - 2800ден.

Може замена за 500GB+ NVMe (970 Evo/Evo Plus).
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.585
Мислења
965.497
Членови
34.956
Огласи
2.660
Најнов член
DragiD
На врв Дно