Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Собирање на mail адреси според име на фирма

Mechanic

Gaining Experience
2 мај 2016
314
229
Здраво дечки,

Викендов се расправав со некои ботови за да соберам имиња на фирми на кои би можел да им нудам сервиси, но сега имам мака да соберам email адреси на луѓе кои работат таму (особено менаџери).
Се обидов да собирам Linkedin профили, но проблемот е што таму сме ограничени на број на конекции во една недела, и ова нема да е доволно.
Дали некој сте користеле scraper/crawler со кој може да ги соберам email адресите? (може да е и за пари)
Или ако имате друга идеја за рекламирање (Германски пазар, САД, Канада, Данска)?
 

Mechanic

Gaining Experience
2 мај 2016
314
229
За овој треба Име/Презиме/Domain, ако ги знам овие во најголем број случаеви ќе ги погодам и самиот :)
Проблемот е што со ботови ме банираа на linkedin кога ги собирам кои луѓе работат во компанијата.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.549
Мислења
964.770
Членови
34.919
Огласи
2.633
Најнов член
martinbogatinoski
На врв Дно