1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Со што последно сте се подновиле? (без компјутерски делови) (ЧИТАЈ ПРВ ПОСТ!)

Дискусија во форумот 'Off-topic теми' започната од psyside, 4 Јули 2013.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,932
  27,606
  4 Септември 2008
  По барање на членовите, една од омилените теми е пак отворена.

  Правила,

  • Забрането постирање на долна облека
  • Забренето постирање на прехрамбени производи
  • Забрането цитирање на слики (следуваат банови)
  • Забрането постирање на суплементи, опрема за вежбање
  • Забрането постирање на производи од мала употребна вредност, пенкала, моливи, хефталици, и рандом глупости.
  • Забрането постирање на компјутерски компоненти (оние кои идат во куќиште)
  • Обавезно наведете од каде е купен производот и по која цена
  Повелете.  Јас ќе го скршам мразот..


  [​IMG]  [​IMG]  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На Sukhoi, imperial, xenon и уште 3 други им се допаѓа ова.
 2. Kajsibebraat

  Kajsibebraat
  On your way to fame

  1,455
  950
  1 Април 2012
  Машко

  ако видиме нешто вакво да знаеме дека си ти
  [​IMG]
   
  На uwemi, prichina, windows8 и уште 2 други им се допаѓа ова.
 3. CDR``

  CDR``
  Intern

  12
  4
  28 Јуни 2013
  Машко
  Gamer
  [​IMG]Со овие најлесно се фајќа женска ;)
   
  Sukhoi, psyside и на dejan_str им се допаѓа ова.
 4. Allex

  Allex
  Practice makes perfect

  817
  1,055
  8 Март 2013
  Машко
  Последно со: :D

  [​IMG]
   
  На username, Boldozer, Sukhoi и уште 8 други им се допаѓа ова.
 5. 7n00dle7

  7n00dle7
  Gaining Experience

  565
  352
  26 Февруари 2012
  Машко
  Немаше бегање, не издржаа на топлово...
  9562brake_pads.jpg
   
  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Borsa

  Borsa
  On your way to fame

  965
  700
  10 oктомври 2011
  Машко
  Машински дизајн
  [​IMG]
   
  На StalkeR, Sukhoi, psyside и уште 2 други им се допаѓа ова.
 7. lamja

  lamja
  Gaining Experience

  424
  181
  1 oктомври 2008
  Машко
  [​IMG]

  poso e off-topic a i ova spaga vo posledno onda saxo vts 1.6 120 ks + KN i bla bla = 135++ ks :)
   
  На StalkeR, tomi, MasteR_#0 и уште 4 други им се допаѓа ова.
 8. Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,239
  3,621
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  Контрадикторен си. Аватарот ти е Пежо :p Со среќа да си го возиш!
   
 9. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,154
  4,870
  8 Април 2011
  Машко
  kолку пари е?одамна го меркам,нема подобар телл за таа цена
   
 10. Allex

  Allex
  Practice makes perfect

  817
  1,055
  8 Март 2013
  Машко
  Не ми е баш од скоро купен, цена зависи од каде го купуваш, од 340 евра па до 460(зборам за 16гб). Ако имаш ниет да го земаш ич не се мисли, меѓу најдобрите смартфони е така да... sверка си е;)
   
  На Borsa му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Borsa

  Borsa
  On your way to fame

  965
  700
  10 oктомври 2011
  Машко
  Машински дизајн
  И јас го меркам од поодамна па ке видам како ќе си стоам со кешалица:D
   
  На dejan_str му/ѝ се допаѓа ова.
 12. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,154
  4,870
  8 Април 2011
  Машко
  супер си е телефонот,но перфомансите не ми се битни колку изгледот,сепак да има 1гб рам и добар двојадрен процесор минимум,така да го меркам Sony xperia SP :D
   
  На Boldozer му/ѝ се допаѓа ова.
 13. lamja

  lamja
  Gaining Experience

  424
  181
  1 oктомври 2008
  Машко
  fala poubavo da si kupis megutoa ater za pezoto sto go smeniv so ova, use nekoj den neka sedi dur da smenam reg. tablicki posle nov avatar:)
   
 14. ileste

  ileste
  Gaining Experience

  1,241
  304
  26 Јануари 2012
  Stvarno e mnogu 135 kojna ne znam koj se zanimava so ova da go tjunira, se zema Celica, MR2, Miata, Calibra ako veke sakas da brkas
   
 15. jovce.

  jovce.
  Gaining Experience

  487
  243
  29 Јули 2010
  Машко
  Не е графичка, ама сепак е билдинг, независно дали pc или body :D
  [​IMG]
   
  На Creed_Bratton, stefan_v, Borsa и уште 4 други им се допаѓа ова.
 16. Karamba

  Karamba
  Gaining Experience

  155
  135
  5 Јуни 2012
  Машко
  Колку странски пари пријателе, ако не е тајна ? :D
   
 17. Dinamit

  Dinamit
  Gaining Experience

  374
  407
  25 Мај 2013
  Машко
  Од т.ц веро го зема или не?
   
 18. jovce.

  jovce.
  Gaining Experience

  487
  243
  29 Јули 2010
  Машко

  Не, од GET READY - ОХРИД :)
   
 19. Dinamit

  Dinamit
  Gaining Experience

  374
  407
  25 Мај 2013
  Машко
  Аха о.к
   
 20. uwemi

  uwemi
  Unbeatable

  4,762
  4,277
  20 Февруари 2011
  Машко
  [​IMG]

  I sekako.

  Olympus E420 od clenot @smole.
  22357799.jpg
  13493056.jpg

  Aparatot nema ni grebatinka na nego socuvan maksimalno, zaedno so nego zemav i 2 objektiva 14-42mm i 40-150mm vo paket za taa cena.
  Za parite sto go kupiv aparatov 11.000 aparatot e TOP kakov kvalitet na slika ima mozete da vidite i na temata Ваши фотографии.
  Kako i se dogovorivme so @Smole mu ostaiv kapar i mu rekov deka do kraj mesec ke go zemam aparatot taka i bidna na 26 mislam deka bese vekje go zemav aparatot Blagodarenie do smole sto prifati kapar za da ja blokiram prodazbata na aparatot i da bide moj.

  Inaku vakov aparat so ovie objektivi nikade nemoze da se najde ispod 20.000 denari.
   
  На prichina, Alucard, dejan_str и уште 8 други им се допаѓа ова.
 21. Sukhoi

  Sukhoi
  Practice makes perfect

  1,732
  1,205
  16 Јуни 2010
  Машко
  Вратило од Бидифит и тегови од Runners. Направив 2 рунди Insanity, од 37% body fat паднав на 23,9%. Сега правам P90X, веќе 2 недели и сум на 22,5 body fat. И двете програми се извонредни, и се Lifestyle Change. Само имам еден проблем, сите фармерки и маици ми се многу големи и овие месеци само облека купувам....хахахах
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На goranzoran, Boldozer, skullmonkey и уште 8 други им се допаѓа ова.
 22. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,932
  27,606
  4 Септември 2008
  Момци, иако е темава во офтопик, би ве замолил,

  Гаќи и слично постирање не...

  Храна исто така не, тоа не е подновување, него вкусни оброци - прехрамбени продукти.

  И билдинг опремата/суплементи мислам дека не се на место, друго што сакате постирајте.
   
  Pane-G, xenon и на dejan_str им се допаѓа ова.
 23. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,932
  27,606
  4 Септември 2008
  @

  [​IMG]
   
  На FLEGMA му/ѝ се допаѓа ова.
 24. lamja

  lamja
  Gaining Experience

  424
  181
  1 oктомври 2008
  Машко
  jas ne sum cepnal nisto taka kako ja zemav takva e kolata a za da drugi vozila toa e veke drug muabet si povlekuva i cena i drugi raboti:))  neznam u pari jas ja smeniv so sporstko pezo 306 glava za glava a inace se dvizat na pazar reklama od 2000 do 3500 zavisi socuvano udirano godina plin dali ima tie raboti...
   
 25. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,154
  4,870
  8 Април 2011
  Машко
  се согласувам,што би помислил некој кој прв пат го отвара ИТ форум и ја виде оваа тема,со каќи и чорапи :D
   
  На Pane-G и psyside им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...