• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Со која програма да отворам MOV фајлови?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Noobfull

Intern
23 август 2008
18
0
Здраво!

Насловот кажува се? Значи симнав едно видео во MOV фајл, и сега незнам со која програма да го отворам? Помош...
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
894
72
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Моеш со quick time player.

P.S. Закаснив:)
 

spiderman

Intern
16 април 2007
783
44
со VLC Media Player сите музички формати, сите формати на слики и флеш фајлови се отвораат. Има вградено кодеци така не е потребно инсталирање на додатни кодеци кој се полни со спам и останато програмерско спонзорско ѓубре. P.S. Има поддршка за сите оперативни системи. Еве го линкот за download... http://www.videolan.org/vlc/
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
@spiderman :bravo:

само уште малку да ја средат подршката за преводи
уствари не знам користам портабле верзија може во поновата е средено

али во секој случај тоа е најдобро видео решение
за двд знае се windvd
 

spiderman

Intern
16 април 2007
783
44
Има преводи, мислам опција за преводи. Кога ќе пуштиш филм десен клик и subtitle опција имаш одма. А инаку јас пуштам И DVD со VLC Media Player и што би се рекло уживам во програмов. А инаку да има некогаш некои bugs со subtitles не ги прикажува исправно.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,728
Мислења
856,161
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно