Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Со кој софтвер можам да ја креирам табелава?

3XL

Intern
14 декември 2021
54
20
Имам документ на кој што има направено табела ама воопшто не ми доаѓа идеа како да ја направам електронска верзија.. Изгледа навидум на excel ама не сум сигурен... Некоја сугестија од вас?

View: https://imgur.com/lHksTJb
 

moongose

Unbeatable
19 јули 2013
3.794
4.595
Имам документ на кој што има направено табела ама воопшто не ми доаѓа идеа како да ја направам електронска верзија.. Изгледа навидум на excel ама не сум сигурен... Некоја сугестија од вас?

View: https://imgur.com/lHksTJb
Ексел е.
Сокриј ја мрежата, и после merge cells, draw borders, insert shapes.
 

Necromancer

Unbeatable
24 февруари 2012
3.967
5.121
Скопје
Имам документ на кој што има направено табела ама воопшто не ми доаѓа идеа како да ја направам електронска верзија.. Изгледа навидум на excel ама не сум сигурен... Некоја сугестија од вас?

View: https://imgur.com/lHksTJb
Microsoft Visio ти е баш за ова. Еднократно, можеш и во PowerPoint да го средиш побрзо.
 

gdamjan

Unstoppable
3 април 2008
3.488
2.420
Скопје
damjan.softver.org.mk
gdamjan's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 Pro 4650G / Cooler Master Hyper 212 Black
Motherboard
MSI MAG B550m Mortar Wifi
Storage
NVME: 1TB AData XPG SX8200 Pro / HDD: 2x 2TB Toshiba P300
PSU
Gigabyte G750H
RAM
G. SKILL Ripjaws V Series 2x 16GB / DDR4 3200Mhz/CL16
Video card
Vega 7 on APU
Case
Bequiet! PureBase 500
Mouse
Logitech MX Anywhere 2S
Keyboard
ThinkPad USB Keyboard With TrackPoint (sk-8855)
OS
Arch Linux
не е табела, дијаграм е

once you know that … полесно ќе си го решиш проблемот.

app.diagrams.net го користам и ја често пати, а можеш да ги видиш и excalidraw.com или tldraw.com
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.550
Мислења
964.778
Членови
34.921
Огласи
2.634
Најнов член
Natalija Canevska
На врв Дно