1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Со кој програм да направам .flv со player?

Дискусија во форумот 'Видео и аудио продукција' започната од D, 2 Декември 2007.

 1. D

  D
  Администратор

  3,250
  1,726
  31 Март 2007
  Не сум многу многу по видео продукција и слично. :)

  Потребно ми е некое лесно програмче што ке ми дозволи 1 минутно видео да го направам со плеер .flv за да можам да го закачам на веб. Ми треба нешто ко YouTube видео ама без YouTube логото и сл.

  Некои сугестии?
   
 2. Delicon

  Delicon
  Gaining Experience

  774
  205
  10 Јуни 2007
  Adobe Flash CS3 Video Encoder
  Кој доаѓа со Adobe Flash CS3.

  Или доколку немаш Adobe Flash, пробај со Riva FLV Encoder
   
 3. MushRoom

  MushRoom
  Intern

  41
  1
  2 oктомври 2007
  Sothink Video Encoder for Adobe Flash - Browse, Next, Birash izgled na pleer, Next, Finish :)
   
 4. vik

  vik
  Intern

  1,936
  31
  14 Април 2007
 5. S

  S
  pwnz0r1lla

  1,550
  52
  8 Март 2007
  Flash... hit me up, kje sredime :)
   
 6. mkdev

  mkdev
  Intern

  101
  0
  1 Декември 2007

Сподели

Вчитување...