• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Со кој програм да ја преработам презентацијата од PowerPoint во .exe file или во Flash Анимација

  • Ја почнал/а темата
  • #1

ernesto

Intern
8 април 2008
175
10
Kumanovo
ernesto's setup  
Processor & Cooler
Intel (R) Core (TM) i3-5005U CPU @ 2.00GHz
Storage
1 TB
RAM
4 GB
Video card
Intel
Mouse
Gembird
OS
Windows 10
Пријатели, бидејки досега немам работено нешто вакво а ми е потребно сакам да научам па поради тоа ми е потребна Ваша помош.
Како и со кој програм да ја преработам презентацијата од PowerPoint во .exe file или во Flash Анимација ?
Знам дека тоа е можно ама незнам како :plachko2:
Дали има некој програм за тоа и кој?
Ако нема програм, на која финта може тоа да се среди?

Однапред ветувам пиво :beer:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

ernesto

Intern
8 април 2008
175
10
Kumanovo
ernesto's setup  
Processor & Cooler
Intel (R) Core (TM) i3-5005U CPU @ 2.00GHz
Storage
1 TB
RAM
4 GB
Video card
Intel
Mouse
Gembird
OS
Windows 10
Повели само програмот е trial верзија.
линк
Еве ти програма за конверирање на павер поинт презентации во флеш формат.

Линк.

:(
И јас најдов неколку програмчиња ама се trial верзии. Али има некој free или барем crack за некоја од овие програми.
 

c0mrade

Gaining Experience
11 септември 2008
132
94
:(
И јас најдов неколку програмчиња ама се trial верзии. Али има некој free или барем crack за некоја од овие програми.
Не знам дали знаеш но кракчиња и остали зезанции не моеш да линкуеш на форумов не е легално.... е сеа извади си ги ти тие триал верзии и погооглај и крак ке најдеш дефинитивно...
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

ernesto

Intern
8 април 2008
175
10
Kumanovo
ernesto's setup  
Processor & Cooler
Intel (R) Core (TM) i3-5005U CPU @ 2.00GHz
Storage
1 TB
RAM
4 GB
Video card
Intel
Mouse
Gembird
OS
Windows 10
Не знам дали знаеш но кракчиња и остали зезанции не моеш да линкуеш на форумов не е легално.... е сеа извади си ги ти тие триал верзии и погооглај и крак ке најдеш дефинитивно...
Благодарам :)
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Еве ти еден добар,бесплатен,кој ги конверитра презентациите во флеш документ.

Слика :Линк.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,750
Мислења
856,672
Членови
29,749
Најнов член
dukata
На врв Дно