1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Со кој browser си во врскa

Дискусија во форумот 'Off-topic теми' започната од RFox, 14 Март 2009.

 1. RFox

  RFox
  Intern

  380
  31
  13 Септември 2008
  Машко
  Со кој браусер си во врска
  Како би изгледале и што би се зборело за интернет браусерите, ако беа жени. Единствена разлика, што тука "uninstall" е далеку побезболен.
  7B3CE755ECFD514A9194265995A48151.jpg [​IMG]

  Извор:Он нет
   
 2. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,841
  26,085
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Ја сум со firefox....сакам плавуши:LOL:

  бтв ќе ја преместам темава во ОТ мислам дека повеќе е заебанција одколку нешто корисно:)
   
 3. RFox

  RFox
  Intern

  380
  31
  13 Септември 2008
  Машко
  И јас сум со firefox најбоље е а нп за темата ионака не ми текнуваше кај да ја ставам.
   
 4. super_hacker

  super_hacker
  Баниран/a

  1,333
  68
  2 Април 2008
  me 3
   
 5. Тони

  Тони
  Gaining Experience

  511
  169
  11 Април 2008
  Машко
  Студент
  дефинитивно firefox :D
   
 6. B@N@N@M@N

  [email protected]@[email protected]@N
  Gaining Experience

  523
  70
  28 Септември 2008
  Firefox & Safari, екстра комбинација сум имал :skuter:.
   
 7. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,606
  3,538
  11 Декември 2008
  Машко
  Safari-то стварно е најбрз, ама неможам да се разделам од лисицата :bravo:
   
 8. 386ka

  386ka
  Gaining Experience

  2,365
  193
  22 Декември 2007
  Кој е со Google Chrome? :LOL: Firefox here..
   
 9. zlatkogv

  zlatkogv
  Intern

  206
  6
  5 Декември 2007
  Незнам зашто ама ја си користам Google Chrome. мене па овој ми е најбрз. Имав мозила ама некако на моменти ептен ми заземаше процесор и неможев ништо да работам
   
 10. hmmm

  hmmm
  Gaining Experience

  1,242
  81
  30 ноември 2007
  Чудно што не сте знаеле дека browser е прелистувач, а на браусер :LOL::LOL:

  инаку.. Огнена Лисица :bravoska:
   
 11. Alexandar

  Alexandar
  Gaining Experience

  2,514
  90
  21 Мај 2007
  Mozilla Firefox...ја би додал спонзоруша, многу троши ресурси :D
   
 12. Aleks

  Aleks
  Gaining Experience

  5,748
  286
  18 Мај 2007
  I <3 Firefox :baknezh:
   
 13. GigaC

  GigaC
  Intern

  344
  7
  23 Април 2008
 14. Taurus

  Taurus
  Модератор

  2,345
  1,013
  13 oктомври 2007
  Машко
  UI Designer
  Јас си имам харем. Вршам тестирање на сајтовите кои ги правам, ама со лисицата сум постојано, ама наскоро ќе ја менувам ако не се промени, премногу расипнички се однесува, троши мегабајти на сите страни.
   
 15. damjan_ku

  damjan_ku
  Intern

  129
  7
  18 oктомври 2007
 16. KGB

  KGB
  Intern

  48
  1
  7 Март 2009
  Јас сум многу верен на mozilla-ва незнам што би правел без нејзе имам едно 30 add-ons ставено :ermm:
   
 17. Commie

  Commie
  Gaining Experience

  4,717
  218
  27 oктомври 2007
  Машко
 18. HijackHacker

  HijackHacker
  Gaining Experience

  5,108
  297
  21 Февруари 2008
  Машко
  Web Designer
  Firefox (AdBlock Plus + NoScipt + User Agent Changer).
  Затоа нема потреба од Антивирус. :)
   
 19. t-sar

  t-sar
  Intern

  30
  0
  12 Септември 2007
  Шо му фали на Internet Explorer?:bravo:
   
 20. Supporter

  Supporter
  Gaining Experience

  850
  141
  31 Август 2008
  Mozilla Firefox. ::skuter:
   
 21. Vlatzki

  Vlatzki
  Gaining Experience

  1,265
  304
  1 Мај 2008
  Не го сакам Firefox, против IE немам нешто против многу, ама не ми се допаѓа затоа што е премногу класичен, Opera е mothafucka меѓу прелистувачите, тие кратенките со маусот се ептен корисни, има и цел куп други работи што се ептен корисни. :bravo:

  Firefox стално го крева процесорот на 100ка, зима многу рам меморија, а не знам што се палите на Firefox кога Opera е побрза од него... :)
   
 22. vik

  vik
  Intern

  1,936
  31
  14 Април 2007
  Firefox + Opera + Chrome

  I take what ever I can get. I`m a whore.:))
   
 23. filipvselena

  filipvselena
  Gaining Experience

  2,798
  75
  7 Април 2007
 24. stefan007

  stefan007
  Intern

  395
  2
  27 Јуни 2007
  Chrome i Firefox :p Chrome е побрз
   
 25. dulemk

  dulemk
  Gaining Experience

  1,049
  53
  11 Јануари 2008
  ЕЕ многу лошо за Chrome пишува.:ua:
   
Слични теми
 1. StarBuck

  File Browser

  StarBuck, 12 Март 2008, Во форумот: Java
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,656
 2. Fiasco
  Одговори:
  18
  Прегледи:
  1,998
 3. AMD_fan
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,809
 4. HijackHacker
  Одговори:
  16
  Прегледи:
  2,531
 5. lynx
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  2,295
Вчитување...

Сподели

Вчитување...