1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

SO-DIMM DDR3 Мемории (за лаптоп)

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од gOJDO, 26 Март 2019.

 1. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,205
  13,059
  23 Јануари 2008
  Манга
  Продавам SO-DIMM DDR3 мемориски модули од 2 и од 4GB:

  2x2GB SO-DIMM DDR3-1333 = 500 денари парче, 800 денари двете
  Nx 4GB SO-DIMM DDR3-1333 = 1000 денари парче, 1800 денари две
  Nx 4GB SO-DIMM DDR3-1600 = 1100 денари парче, 2000 денари две
  Nx 4GB LP(low power) SO-DIMM DDR3-1333 = 1100 денари парче, 2000 денари две
  Nx 4GB LP(low power) SO-DIMM DDR3-1600 = 1200 денари парче, 2200 денари две

  Цените се фиксни,
  075 437-061, Кирил.
   
  Picolo, GGTT1, crazzyy84 и на уште 1 им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,205
  13,059
  23 Јануари 2008
  Манга
  20190327_190239.jpg
   
  JasSum, crazzyy84 и на GGTT1 им се допаѓа ова.
 3. AlexanderMK

  AlexanderMK
  Practice makes perfect

  1,141
  1,798
  19 Мај 2011
  Машко
  Да не имаш 8гб ддр4 на 2400?

  Sent from my MI 8 using Tapatalk
   
 4. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,205
  13,059
  23 Јануари 2008
  Манга
  novi mozam da ti nabavam
   
 5. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,205
  13,059
  23 Јануари 2008
  Манга
 6. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,205
  13,059
  23 Јануари 2008
  Манга
  На продажба:
  1) 5x 4GB SO-DIMM DDR3L 1600MHz - 800 денари парче
  2) 2x 2GB SO-DIMM DDR3 1333MHz - 300 денари парче
  20191015_200512.jpg 20191015_200707.jpg
   
 7. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,205
  13,059
  23 Јануари 2008
  Манга
  Останати 2x Hynix DDR3L 1600MHz и 1x Samsung DDR3L 1600MHz и двата модули по 2GB
   
 8. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,205
  13,059
  23 Јануари 2008
  Манга
 9. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,205
  13,059
  23 Јануари 2008
  Манга
  На продажба:
  1) 3x 4GB SO-DIMM DDR3L 1600MHz - 800 денари парче
  2) 2x 2GB SO-DIMM DDR3 1333MHz - 300 денари парче
   
 10. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,205
  13,059
  23 Јануари 2008
  Манга
  Додадени и модули по 8GB

  На продажба:
  1) 3x 8GB SO-DIMM DDR3L 1600MHz - 1400 денари парче
  1) 3x 4GB SO-DIMM DDR3L 1600MHz - 800 денари парче
  2) 2x 2GB SO-DIMM DDR3 1333MHz - 300 денари парче
   
  Последна промена: 16 Декември 2019
 11. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,205
  13,059
  23 Јануари 2008
  Манга
  На продажба:
  1) резервирани 2x 8GB SO-DIMM DDR3L 1600MHz - 1400 денари парче
  1) 2x 4GB SO-DIMM DDR3L 1600MHz - 800 денари парче
  2) 2x 2GB SO-DIMM DDR3 1333MHz - 300 денари парче


  Цените се фиксни,
  075 437-061, Кирил.
   
  Последна промена: 25 Декември 2019
 12. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,205
  13,059
  23 Јануари 2008
  Манга
  На продажба:

  1) 1x 4GB SO-DIMM DDR3 1600MHz - 800 денари парче
  2) 2x 2GB SO-DIMM DDR3 1333MHz - 300 денари парче


  Цените се фиксни,
  075 437-061, Кирил
   
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...