1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

SO-DIMM DDR3 и DDR4 Мемории (за лаптоп)

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од gOJDO, 26 Март 2019.

 1. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,710
  14,456
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Продавам SO-DIMM DDR3 мемориски модули од 2 и од 4GB:

  2x2GB SO-DIMM DDR3-1333 = 500 денари парче, 800 денари двете
  Nx 4GB SO-DIMM DDR3-1333 = 1000 денари парче, 1800 денари две
  Nx 4GB SO-DIMM DDR3-1600 = 1100 денари парче, 2000 денари две
  Nx 4GB LP(low power) SO-DIMM DDR3-1333 = 1100 денари парче, 2000 денари две
  Nx 4GB LP(low power) SO-DIMM DDR3-1600 = 1200 денари парче, 2200 денари две

  Цените се фиксни,
  075 437-061, Кирил.
   
  На c0mrade, Picolo, GGTT1 и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,710
  14,456
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  20190327_190239.jpg
   
  JasSum, crazzyy84 и на GGTT1 им се допаѓа ова.
 3. AlexanderMK

  AlexanderMK
  Practice makes perfect

  1,141
  1,798
  19 Мај 2011
  Машко
  Да не имаш 8гб ддр4 на 2400?

  Sent from my MI 8 using Tapatalk
   
 4. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,710
  14,456
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  novi mozam da ti nabavam
   
 5. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,710
  14,456
  23 Јануари 2008
  диско денсер
 6. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,710
  14,456
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  На продажба:
  1) 5x 4GB SO-DIMM DDR3L 1600MHz - 800 денари парче
  2) 2x 2GB SO-DIMM DDR3 1333MHz - 300 денари парче
  20191015_200512.jpg 20191015_200707.jpg
   
 7. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,710
  14,456
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Останати 2x Hynix DDR3L 1600MHz и 1x Samsung DDR3L 1600MHz и двата модули по 2GB
   
 8. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,710
  14,456
  23 Јануари 2008
  диско денсер
 9. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,710
  14,456
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  На продажба:
  1) 3x 4GB SO-DIMM DDR3L 1600MHz - 800 денари парче
  2) 2x 2GB SO-DIMM DDR3 1333MHz - 300 денари парче
   
 10. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,710
  14,456
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Додадени и модули по 8GB

  На продажба:
  1) 3x 8GB SO-DIMM DDR3L 1600MHz - 1400 денари парче
  1) 3x 4GB SO-DIMM DDR3L 1600MHz - 800 денари парче
  2) 2x 2GB SO-DIMM DDR3 1333MHz - 300 денари парче
   
  Последна промена: 16 Декември 2019
 11. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,710
  14,456
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  На продажба:
  1) резервирани 2x 8GB SO-DIMM DDR3L 1600MHz - 1400 денари парче
  1) 2x 4GB SO-DIMM DDR3L 1600MHz - 800 денари парче
  2) 2x 2GB SO-DIMM DDR3 1333MHz - 300 денари парче


  Цените се фиксни,
  075 437-061, Кирил.
   
  Последна промена: 25 Декември 2019
 12. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,710
  14,456
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  На продажба:

  1) 1x 4GB SO-DIMM DDR3 1600MHz - 800 денари парче
  2) 2x 2GB SO-DIMM DDR3 1333MHz - 300 денари парче


  Цените се фиксни,
  075 437-061, Кирил
   
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,710
  14,456
  23 Јануари 2008
  диско денсер
 14. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,710
  14,456
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  На продажба:

  1) 1x 4GB SO-DIMM DDR3 1600MHz - 800 денари парче
  2) 2x 2GB SO-DIMM DDR3 1333MHz - 300 денари парче


  Цените се фиксни,
  075 437-061, Кирил
   
 15. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,710
  14,456
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  На продажба:

  1) 2x 8GB Hynix DDR4-2400T CL17 - 1800 денари од парче
  2) 2x 2GB SO-DIMM DDR3 1333MHz - 300 денари парче


  Цените се фиксни,
  075 437-061, Кирил
   
 16. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,710
  14,456
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  На продажба:

  1) 1x 16GB Kingston HyperX Impact DDR4-2667 CL15 - нова, 2 години гаранција - 4000 денари
  2) 2x 8GB Hynix DDR4-2400T CL17 - 1800 денари од парче
  3) 2x 2GB SO-DIMM DDR3 1333MHz - 300 денари парче


  Цените се фиксни,
  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 18 Февруари 2020
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,710
  14,456
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  На продажба:

  1) 1x 16GB Kingston HyperX Impact DDR4-2667 CL15 - нова, 2 години гаранција - 4000 денари
  2) 2x 8GB Hynix DDR4-2400T CL17 - 1800 денари од парче
  3) 6x 4GB SO-DIMM DDR3 1600MHz - 800 денари парче
  4) 2x 2GB SO-DIMM DDR3 1333MHz - 300 денари парче


  Цените се фиксни,
  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 29 Февруари 2020
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,710
  14,456
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  На продажба:

  1) 1x 16GB Kingston HyperX Impact DDR4-2667 CL15 - нова, 2 години гаранција - 4000 денари
  2) 1x 8GB DDR3L 1600MHz 2R - 1800 денари парче
  3) 3x 8GB DDR4-2400T CL17 - 1800 денари од парче
  4) 1x 8GB DDR4-2133 - 1600 денари од парче
  5) 6x 4GB SO-DIMM DDR3/DD3L 1600MHz - 800 денари парче
  6) 2x 2GB SO-DIMM DDR3 1333MHz - 300 денари парче


  Цените се фиксни,
  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 6 Март 2020
 19. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,710
  14,456
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Некои мемории продадени. Донесена количина на 4GB модули DDR3/DDR3L SO-DIMM. На продажба:

  1) 1x 16GB Kingston HyperX Impact DDR4-2667 CL15 - нова, 2 години гаранција - 4000 денари
  2) 2x 8GB SK Hynix DDR4-2400T CL17 - 1800 денари парче
  3) 1x 8GB DDR4-2133 - 1600 денари парче
  4) 36x 4GB SO-DIMM DDR3/DD3L 1600MHz - 800 денари парче
  5) 2x 2GB SO-DIMM DDR3 1333MHz - 300 денари парче


  Цените се фиксни,
  075 437-061, Кирил
   
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,710
  14,456
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Дел мемории продаени, донесени нови количини, намалени некои цени. На продажба:

  1) 3x 8GB SK Hynix DDR4-2400T CL17 - 1700 денари парче
  2) 3x 8GB DDR4-2133 - 1500 денари парче
  3) 40x 4GB SO-DIMM DDR3/DD3L 1600MHz Single/Dual Rank - 800 денари парче
  4) 2x 2GB SO-DIMM DDR3 1333MHz - 300 денари парче


  Цените се фиксни,
  075 437-061, Кирил
   
  На Michigan и GGTT1 им се допаѓа ова.
 21. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,710
  14,456
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  На продажба:

  1) 2x 8GB SK Hynix DDR4-2400T CL17 - 1700 денари парче
  2) 3x 8GB DDR4-2133 - 1500 денари парче
  3) 1x 8GB DDR3-1333 2R - 1500 денари
  4) 1x SK Hynix 4GB DDR4-2666V - нова, 1000 денари
  5) 10x 4GB SO-DIMM DD3L 1600MHz Single/Dual Rank - 900 денари парче
  6) 20x 4GB SO-DIMM DDR3 1600MHz Single/Dual Rank - 800 денари парче
  7) 2x 2GB SO-DIMM DDR3 1333MHz - 300 денари парче

  Цените се фиксни,
  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 30 Март 2020
 22. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,710
  14,456
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  На продажба:

  2) 2x 8GB DDR4-2133 - 1500 денари парче
  3) 1x 8GB DDR3-1333 2R - 1500 денари
  4) 1x SK Hynix 4GB DDR4-2666V - нова, 1000 денари
  5) 5x 4GB SO-DIMM DD3L 1600MHz Single/Dual Rank - 900 денари парче
  6) 15x 4GB SO-DIMM DDR3 1600MHz Single/Dual Rank - 800 денари парче
  7) 2x 2GB SO-DIMM DDR3 1333MHz - 300 денари парче

  Цените се фиксни,
  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 23 Април 2020
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 23. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,710
  14,456
  23 Јануари 2008
  диско денсер
 24. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,710
  14,456
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  На продажба:

  1) 8GB DDR4-2133 - 1700 денари парче
  2) 8GB DDR3L-1600 - 1800 денари
  3) 1x SK Hynix 4GB DDR4-2400 - 900 денари
  4) 4GB SO-DIMM DD3L 1600/1333MHz Single/Dual Rank - 900 денари парче
  5) 4GB SO-DIMM DDR3 1600/1333MHz Single/Dual Rank - 800 денари парче
  6) 2GB SO-DIMM DDR3 1600/1333MHz - 300 денари парче

  Цените се фиксни,
  075 437-061, Кирил
   
Слични теми
 1. CyberTm
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,373
 2. KalEl
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  473
 3. dzunko
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  640
 4. nikigo
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  525
 5. CyberTm
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  530
Вчитување...

Сподели

Вчитување...