• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Snowball Ice mikrofon vo Makedonija?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

thexfiles125

Intern
29 април 2013
25
9
Zdravo, dali znae nekoj kade da baram snowball ice vo Skopje? Mnogu popularen mikrofon vo stranstvo za okolu 60$ ama vo niedna od prodavnicive ne e spomnat, slusam deka edno vreme vo artist go imale ama go nema na stranata sega. Fala za pomos!
 

Banjifiko

Unbeatable
28 октомври 2008
3,202
4,402
Skopje
Banjifiko's setup  
Processor & Cooler
i7-4790/TT Contac 29
Motherboard
Gigabyte GA-Z97M-DS3H
Storage
SSD Samsung 840 Evo 120 GB + Toshiba DT01ACA300
PSU
CM 700 W Silent Pro
RAM
Kingston HyperX DDR3 1600MHz 24GB
Video card
Asus Strix GTX970
Case
TT Commander Blue LED
Mouse
A4 Bloody V7
Keyboard
Modecom MC-800W Volcano
Audio
Samson SR850 & JVC HAM55X
Monitor
Dell U2414h
OS
Windows 8.1
Во Анхоч го имаш Arozzi Sfera Pro, кој за разлика од Snowball има помал фреквентен опсег ама е компатибилен и со gaming конзоли.
Blue Snowball iCE веќе извесно време го нема во Артист...
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

thexfiles125

Intern
29 април 2013
25
9
Во Анхоч го имаш Arozzi Sfera Pro, кој за разлика од Snowball има помал фреквентен опсег ама е компатибилен и со gaming конзоли.
Blue Snowball iCE веќе извесно време го нема во Артист...
Sakav Snowball zosto ima mnogu odlicni recenzii od site a sfera se ponepoznati i testovi sto gledam deluvaat ok ama za taa cena... sepak bi go zemal ako ne najdam snowball fala.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,655
Мислења
829,841
Членови
28,661
Најнов член
Zokibebrat
На врв Дно