1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Snapdragon, Kirin, Exynos, Аpple Ax

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од DelphiUser, 7 Декември 2018.

 1. Avid

  Avid
  Баниран/a

  4,632
  6,989
  21 Јануари 2009
  a snapdragon 865 kajke najdat takov storidz???? oni dzabe li go stavile | sakas da kazes deka e gimik???
   
 2. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,198
  1,197
  2 Март 2011
  Машко
  Таков е напредокот, се што се прави денес, ќе се употребува по некоја година. А може и нема. Јас сеуште користам 720P видеа, за да немам (голем) проблем со сториџ. Апсолутно го подржувам напредокот и 8к имплементацијата, но засега нема практична примена. Од друга страна, неефикасниот андроид секогаш има потреба од 100x појак cpu, рам и батерија, ми треба сега.
   
  На Avid и The Geek Boy им се допаѓа ова.
 3. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,198
  1,197
  2 Март 2011
  Машко
 4. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,480
  1,965
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  Ова е со претпоставка дека Х55 модемот е ист со Х50 а не е :) ... наместо "will" јас би ставил "might" ама тоа е мора да се продаваат кликови со екстравагантни наслови.
   
  На DelphiUser му/ѝ се допаѓа ова.
 5. GGTT1

  GGTT1
  Gaining Experience

  434
  345
  1 Февруари 2017
  Машко
  MTK ne e od tajvan?
   
 6. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,198
  1,197
  2 Март 2011
  Машко
  Да, требаше да кажам исток наместо Кина.


  Може само да биде малку поефикасен, останува да видиме.
   
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,198
  1,197
  2 Март 2011
  Машко
  ВО исчекување на S20, Geekbench 5.1 на 865

  [​IMG]
   
 8. Happy

  Happy
  On your way to fame

  1,258
  549
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Рачунај од 2-4 пати поголемо од 4к зависно од оптимизации.

  Самсунг прошла година имаа 1TB меморија па сега намалија на 512GB кај s20 (од неофицијални извори).

  Одличен чекор на Самсунг со 8К видео, 5 минути 8К видео и телефонот работи ко алкател.

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
 9. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,198
  1,197
  2 Март 2011
  Машко
 10. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,198
  1,197
  2 Март 2011
  Машко
 11. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,198
  1,197
  2 Март 2011
  Машко
 12. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,950
  27,637
  4 Септември 2008
  Хммм интересно, не беше бе овој Snapdragon-ов многу побрз?

  Screenshot_26.jpg Screenshot_27.jpg

  Screenshot_28.jpg
   
 13. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,198
  1,197
  2 Март 2011
  Машко
  Проблем секогаш беше мали-то, кое конечно го оправија.
   
 14. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,950
  27,637
  4 Септември 2008
  Па баш тоа не е оправено од она што го гледам. Сеедно се ова e pissing contest, барајте си други преференци за купување на ХАЈ ЕНД телефон (кај буџет телефоните многу побитно е да се знае кој процесор е) се што е над 835, е повеќе од доволно брзо.
   
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,198
  1,197
  2 Март 2011
  Машко
  СПоред антуту, малито е скрос оправено.
  835 е минимум за добро искуство, да.
   
 16. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,950
  27,637
  4 Септември 2008
  Антуту е срање.
   
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,198
  1,197
  2 Март 2011
  Машко
 18. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  853
  333
  9 Август 2018
  Машко
 19. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,950
  27,637
  4 Септември 2008
  Ќе сакаш да го образложиш ова?
   
 20. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,480
  1,965
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  Зошто? Што не е јасно? :D
   
 21. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,950
  27,637
  4 Септември 2008
  АМД има удел само во GPU-то, главниот бенефит на тој чип ќе бидат A78 јадрата, бенефитите од графичката ќе се видат само во игри, игри на телефон играат 5% од корисниците, тоа би било тоа на кратко.
   
  На gremlin му/ѝ се допаѓа ова.
 22. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,480
  1,965
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  Точно, сите се фатиле за гејминг, да беше пц ќе разберев, но прашањето ми беше иронично бидејќи те цитирал за low end exynos чип кој тек треба да излезе и нема врска со АМД :).
   
 23. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,153
  2,635
  28 Јануари 2017
  Машко
  10 души ако има на форумов шо гејмаат на телефон, сунет се прам одма.
   
  На gremlin и The Geek Boy им се допаѓа ова.
 24. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,903
  3,340
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  Solitaire се рачуна?
   
 25. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,198
  1,197
  2 Март 2011
  Машко
Слични теми
 1. xenon
  Одговори:
  25
  Прегледи:
  3,080
 2. psyside
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,023
 3. gdamjan
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  600
 4. psyside
  Одговори:
  31
  Прегледи:
  2,509
 5. psyside
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  1,211
Вчитување...

Сподели

Вчитување...