1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Snapdragon 820 и други мобилни процесори

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од psyside, 10 ноември 2015.

 1. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,392
  25,830
  4 Септември 2008


  [​IMG]

  [​IMG]

  CORTEX A77
   
  Последна промена: 27 Мај 2019
 2. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,392
  25,830
  4 Септември 2008
   
  На Happy му/ѝ се допаѓа ова.
 3. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,392
  25,830
  4 Септември 2008
 4. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  945
  367
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
 5. Borsa

  Borsa
  On your way to fame

  920
  638
  10 oктомври 2011
  Машко
  Машински дизајн
  psyside, Happy и на gremlin им се допаѓа ова.
 6. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  945
  367
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Се очевував дека можно во светот на технологијата.. ама MediaTek да го стопи ајфон макар и на синтетички тест...

  ARM за CPU.. еднакво со андроид за OS.

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
 7. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,392
  25,830
  4 Септември 2008
  На gremlin му/ѝ се допаѓа ова.
 8. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,204
  1,637
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  И да не го тепаат кирин и СД сепак во добар правец се со ваков избор на компоненти поготово ако се поевтини ...
   
 9. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,392
  25,830
  4 Септември 2008
  Прилично добро...


  Screenshot_7.png

  А77-ци, najjjsss
   
 10. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,204
  1,637
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  NPU му е малце слаб за хај енд чипсет дури и сд765 има 5.5 топс а ланскиот 855 ima 7.5 но ќе видиме колку тоа ќе игра улога сега за сега се користи најмногу во камерата ...
   

Сподели

Вчитување...