• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

СМС наплата?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

miks3r

Intern
19 август 2008
4
0
Има ли во Македонија сервис за наплата на веб чланарина со СМС порака?
 

zlochko

Intern
23 мај 2008
140
7
www.linkedin.com
Има. Обрати се во Т-Мобиле. Мислам дека ги викаа микро плаќања, ама веднаш да ти најавам дека ако се истите услови од пред некои 4 години - АМА ИЧ нема да ти се допаднат.
И тоа не само поради тарифите... туку и самиот однос е робовладетелски. Ти им носиш пари, а они ти поставуваат некои чудни услови.

почни од тука.
 

vordan

Intern
7 јуни 2008
87
14
Според моите информации, само што не започнало изведувањето на проектот за наплата на паркинг преку СМС.
 

Niki

Баниран/a
21 април 2007
404
1
Има ли во Македонија сервис за наплата на веб чланарина со СМС порака?
Има и тоа таа услуга е достапна уште од 2002 година на Т-mobileMK
само треба да се активира преку СМС, види на нивната страна на интернет
 

Niki

Баниран/a
21 април 2007
404
1
Nema posledici i nema da se zaFrkne so GARANCIJA se sto treba
e da go procita upatstvoto na internet i tolku
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,692
Мислења
862,394
Членови
30,043
Најнов член
њлосос
На врв Дно