• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

СМС автоматизација (со наплата)

  • Ја почнал/а темата
  • #1

coNNectMKD

Gaining Experience
13 март 2017
481
398
Skopje
Може не е правилен назив како што е во називот, но незнам како да го кажам.

На кој принцип може да се реализира следново:

Пример продаваш курсеви (било што небитно), аплоадирани на веб со лозинка на страната. Корисник за да го превземе/види, праќа порака на одреден број со одреден збор, цена пример на порака 299 ден., а му стига повратна порака со одредена лозинка/пин код.

Дали има сервис кој нуди вакво нешто а притоа, да се прави профит со одреден процент од самата сума на порака, или можеби месечна претплата кон сервисот, каде повторно, да се прави профит како некој вид на продажба од пораките? И нормално, да има начин за повлекување во Македонија?

Телеком имаат нешто вакво, но само за фирми. На нет имам нешто видено но не разбирам дали е тоа што мене ми треба.

пс: Или, еве сеа го барав ми текна на еден, дечкото што продаваше типови за спортска (може уште продава незнам, клик тука), на таков принцип функционира, само не ми е јасно дали прави профит од поракиве или не?
Некако нема поента ако не профитира, зошто би плаќале за пораките ако он не зима процент?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,128
Мислења
838,954
Членови
29,038
Најнов член
Aspasija42
На врв Дно