• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

SMF vs phpbb3 vs fireboard

  • Ја почнал/а темата
  • #1

igorkrst

Intern
13 јули 2007
400
1
Ве молам за мислења и ваши искуства за овие три форуми.
Да напоменам дека би се користеле на Џумла.

Фала
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Требало да ставиш и анкета,јас мислам дека од овие најдобар е SMF.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

igorkrst

Intern
13 јули 2007
400
1

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
SMF не сум го користел толку
phpbb е добар но не толку напреден

во последно време fireboard зема голем замав
со тоа што е како додаток на јоома уште го прави понапреден

така да по мене би биле
vbulletin иако не си го внел:rolleyes:
fireboard
phpbb
IP.Board иако не се га додал(туј негде како vb само што е гломазам много)
и SMF e при крај само ради тој што не сам га користија
 

vasildb

Intern
17 април 2007
209
6
Не ги ставил тие два затоа што изгледа сака да види кој е најдобар од бесплатните форуми.
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
да да знам али ипак му кажа куде зе наваѓав тија бесплатни и онија платени на иста листа :)
 

StMartin

Баниран/a
24 февруари 2008
172
3
Ако се бесплатни SMF, а не е ни лошо phpbb3 исто бесплатно.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #9

igorkrst

Intern
13 јули 2007
400
1
Пак не ме разбирате.
Значи не ме интересира кој форум би го инсталирале туку ме интерисра искуства, ЗОШТО тој а ЗОШТО не оној.
Значи пожелно е да имате искуство се некои од гореспоментите и нормално и некои што не сум ги навел.
Да, ме интересираат бесплатни. :)
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
894
72
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Јас сега користам phpbb а на почетокот сакав да инсталирам SMF ама имаше многу проблеми со инсталацијата(еден проблем реши нов ќе се појави) и се откажав од SMF и сега сум на phpbb.
 

mac-ufs

Intern
23 април 2008
611
19
abe ne mozam da kazam deka phpBB3 e los forum naprotiv e mnogu dobar i dobro isprogramiran no dokolku sakas da go koristi noviot stil.css i sakas da go editiras mnogu muka ke treba da izmucis poso ima nenormalno golem css kod sto spored mene ima i dosta neporeben

koristam SMF zosto e lesen za editiranje nema mnogu kod vo stilot lesno mozam da smenam moja tema...e sega bagovito gledano mislam deka SMF ima povekje bagovi barem jas sum se sretnal so mnogu nekoi ne sum ni gi resil :D
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,557
Мислења
859,405
Членови
29,952
Најнов член
trajced
На врв Дно