1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Смешни слики/видео клипови

Дискусија во форумот 'Off-topic теми' започната од важна, 19 Јануари 2011.

 1. Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,718
  7,097
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  15934444_10208143797888712_1530864411_n.png
   
  На Bazinga и SiPy` им се допаѓа ова.
 2. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,385
  11,588
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Не е смешно, но нема категорија на интересни видео клипови.   
  Последна промена: 19 Април 2017
 3. krema

  krema
  Professor

  10,048
  9,676
  24 Јуни 2009
  Машко
  На што машина му е XP-то на Жан? :D
  IMG_2182.jpg
   
 4. Psycore

  Psycore
  Gaining Experience

  493
  441
  12 ноември 2013
  upload_2017-7-19_20-17-46.png
   
  На Lokvan и SiPy` им се допаѓа ова.
 5. krema

  krema
  Professor

  10,048
  9,676
  24 Јуни 2009
  Машко
  Е ова се вика Bass drop test :D

  Лудаци :)

   
  На SiPy` му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,718
  7,097
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  [​IMG]
   
  На STEFF и SiPy` им се допаѓа ова.
 7. cele_x

  cele_x
  Gaining Experience

  342
  473
  2 Септември 2012
  Машко
  Внесување на првиот хард диск од пет мегабајти на авион PanAm, 1965 година.

  prviot hard 5mb.jpg
   
  На Molec му/ѝ се допаѓа ова.
 8. cele_x

  cele_x
  Gaining Experience

  342
  473
  2 Септември 2012
  Машко
  Meanwhile in South Africa, this player got 5GB of data as his award for being named Man of the Match... [​IMG][​IMG]
  [​IMG]
   
  Војвода, Banjifiko, bLaCk AnArChY и на уште 1 им се допаѓа ова.
 9. krema

  krema
  Professor

  10,048
  9,676
  24 Јуни 2009
  Машко
 10. Lokvan

  Lokvan
  Unstoppable

  2,592
  3,594
  12 Јануари 2016
  Машко
 11. krema

  krema
  Professor

  10,048
  9,676
  24 Јуни 2009
  Машко
  [​IMG]


  Само за да не плати паркинг. :)

  [​IMG]


  Sent from my ипхоне using Tapatalk
   
  На pacerMK и SiPy` им се допаѓа ова.
 12. krema

  krema
  Professor

  10,048
  9,676
  24 Јуни 2009
  Машко
  Штип ГТЦ - Реклама беС пари :D


  [​IMG]
   
 13. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,201
  7,124
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  На просветно дело во рамстор. Сега скоро.

  РИП риверсофт.

  пс знам дека не значи дека риверсофт ги обезбедува ама ете смешно ми дојде.[​IMG]
   
 14. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,612
  4,550
  23 Јуни 2015
  Машко
  Незнам дали е сериозно или намештаљка, ама умрев од смеење.
   
  На angeld и bLaCk AnArChY им се допаѓа ова.
 15. krema

  krema
  Professor

  10,048
  9,676
  24 Јуни 2009
  Машко
  Опасна преработка :D

   
 16. krema

  krema
  Professor

  10,048
  9,676
  24 Јуни 2009
  Машко
 17. xristijanGTI

  xristijanGTI
  Gaining Experience

  281
  303
  7 Март 2011
  Машко
  Студенат
  [​IMG]
   
  На SiPy` и Molec им се допаѓа ова.
 18. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,385
  11,588
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Rende.png
   
  На Sharlovski, OldSchoolPvP, b.a и уште 3 други им се допаѓа ова.
 19. Molec

  Molec
  Unstoppable

  1,351
  2,167
  18 Мај 2011
  Машко
  Све ме занима
  Новиот iMac...cool.
   
  На Metuzalem му/ѝ се допаѓа ова.
 20. krema

  krema
  Professor

  10,048
  9,676
  24 Јуни 2009
  Машко
 21. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,764
  3,215
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
 22. Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,718
  7,097
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
 23. krema

  krema
  Professor

  10,048
  9,676
  24 Јуни 2009
  Машко
  [​IMG]
   
  На Маша и SiPy` им се допаѓа ова.
 24. toplel

  toplel
  On your way to fame

  568
  609
  18 Август 2016
  Машко
 25. krema

  krema
  Professor

  10,048
  9,676
  24 Јуни 2009
  Машко
  Отпосле се дава ракија на мајсторот. :D :D :D

  [​IMG]
   
  На Metuzalem му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...