• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Сменет password

  • Ја почнал/а темата
  • #1

StabiKa

Intern
5 јуни 2008
7
0
Хи јас извадив скрипта од мессблацк.цом на почетна страна ја имаше и се викаше Hacking with Msn Plus. Ја доунлоад и и направив импорт во мсн плус се вика Pirater contact (By Bobo). Таа скрипта беше на шпански или италијански и ја си претискав се и сешто и одна опција се викаше Redimarrer l'ordinateur i ja претиснав и ми се појави порака каде се допишува [bat]shutdown -r -t 60 и за 1 минута ми се рестартира компјутерот и да пробам да го вклу4ам j[email protected] ми се појавуваше порака дека ми е сменет пассвордот и дека таква e-mail не работи.Ве молам да ми помогнете
 

Атачменти

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Е тоа ти е кога сакаш да "хакуваш" мсн-ови.

Освен ако користиш германски хотмаил, он го има сменето и тајното прашање во "Lieblingslehrer?".
Ништо батка, прави си нов МСН, и не користи ништо од messblack.***, не вреди!
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
511
www.ibiz.mk
сеуште ми е смешно
дечно штракал се и сешто кога пробуваш странска скрипта доколку не го знаеш јазикот земи си прво речник а зошто не си напавил run shutdown -a :)) koga почнал да ти брои 60 секунди

ај ништо ке ти дадам јас една добра скрипта смо ти креирај си нов мсн и направи едно 20 контакти па јави ми се

скриптата не работи ако имаш помалку од 200 контакти:)):bravo:
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
910
Ohrid
хмммз.. Еве да си видиш нешто за страната..
И мислам дека веќе еднаш треба да сфатите дека таквите страни не нудат никаква корист.. Едноставно сакаат да ве искористат.. msn hack/crack, msn password cracker, и општо сите од тој вид, ви предлагам со повреме да ги заборавите.
Така да, освен нов мсн друг начин не верувам..
И само да те потсетам да си скенираш со некој анти-вирус, дека успат веројатно имаш и закачено и некое вирувче..
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
MSN Black и официјално ја имам ставено на црната листа. Полно вируси и чуда од таму се спуштаат. Во врска со проблемот, доколку не можеш веќе да се логираш а навистина ти треба тој mail, прати mail до hotmail сервисот.
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
511
www.ibiz.mk
кој знае што се има десено со тој маил доколку некој го земал password -от може и сите контакти да се избришани :plachko2:

како што ти кажа comander прати им маил ништо не губиш
 

Freaker

Intern
9 април 2007
418
8
добро јас најдов една корисна работа на msn black, msn flooder добар е да ги нервираш другарите :)
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
910
Ohrid

Freaker

Intern
9 април 2007
418
8
скоро се што спуштив од msn black имаше тројанци во него но во msn flooder не најдов ништо скенирав со повеќе антивирусни, а и најчесто програмите од ваков тип во себе содржат код кој антивирусната го гледа како вирус, пример се war скриптите за IRC
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
910
Ohrid
Точно дека war scriptite анти-вирусната ги препознава како вируси, но во некои случаи и добро е што така ги препознава..
Имам спуштено минимум 20 war скрипти до сега, од кои 13 во себе имаа Back Door, што и нема никаква поврзаност со самата скрипта.. Тоа значи дека скриптата се ќе си работи како што треба само што на компјутерот ќе имаш „задна врата„ со што значително ја олеснуваш работата за пристап во компјутерот..
Колку за инфо, во една таква скрипта стоеше дури и Sub7 back door..Со самото уклучување на скриптата клиентот веќе има пристап до твојот компјутер...

Sorry for offtopic.
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Ве молам придржувајте се до темата. Се што доби до сега StabiKa се само критики зошто користел некое си ххх програмче.
 

Freaker

Intern
9 април 2007
418
8
е па да се вратиме на темата, пробај со опцијата forgot password ако го знаеш одговорот на secret answer нема да имаш проблем да ја ресетираш лозинката.
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
910
Ohrid
Штом пасвордот ( мк: лозинка :) ) е веќе откриен и сменет, веројатно и secret answer е сменет.. Така да незнам колку тоа ќе му помогне.. Но ништо не губи доколку проба..
 

StMartin

Баниран/a
24 февруари 2008
172
3
Ќе ви кажам во што е проблемот. Тоа што го инсталирал дечкото е, за на твој PC кога ќе дојде некој пријател да го зафркнеш, ама очигледно типчето само се зафркнало. Ќе ти работи секаде msn-то. Преинсталирај го MSN и избриши го фолдерот.
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Абре не читате на 3от пост? Сменето му е и тајното прашање, значи дека му го пробиле (освен ако он не го ставил на германски :p)
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Ѕирни ја оваа тема и пробај да го решиш проблемот како што пробав јас и успеав да го вратам меилот. Исто и кај мене беше променет и пасвордот и тајното прашање. Се обратив до Мајкрософт и откако ми побараа податоци за потврда дека акаунтот е мој, после неколку дена ми пратија линк за ресетирање на пасвордот. Со среќа. :)
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Секој кој сака да стане хакер, мора барем еднаш сам да се заебе :))
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
910
Ohrid
Секој кој сака да стане хакер, мора барем еднаш сам да се заебе :))
Прво и основно, земање алатки од интернет за кракирање, не те прават хакер.
Второ, никогаш немај доверба во такви страни, кои што ги симнуваат звездите за тебе, и со едно спуштено програмче од 1 Мб ТИ би станал познат хакер/кракер, од кое најважно, тие воопшто не би имале никаква корист доколку е се` така како што пишуваат ( односно работат „чисто„ без малверзации.. ).
3. Престанете да се филмате со такви програми
4. Вратете се на темата :))
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
511
www.ibiz.mk
дај некој нека ја затвори темата премногу забегаа

stabika опрости си се од мсн креирај си нов и си ги додај оние контакти кои ги имаш или прати маил и види што ке ти направат

еднаш си се изгорел гледај да не зе изгориш повторно

hmmm од кај ти тоа мора барем еднаш сам да зе заебе лично искуство или и тука воопшто не станува збор за хакер прогуглајте малку па ке бидите

во последно време многу зе злоупотребува значењето на зборот хакер :ua:

и дај не спамајте више тука дечкото да направил грешка но за нареден пат ке си мисли и ке попрочита повеќе
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,057
Мислења
861,178
Членови
29,914
Најнов член
Jinzoo
На врв Дно