1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Слушалки со вграден MP3 плеер

Дискусија во форумот 'Преостанати мобилни уреди' започната од Costigan_Jr, 19 Јули 2016.

 1. Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,846
  3,944
  5 Јули 2013
  Дали некој има некакво сознание за тоа дали кај нас се продава нешто како ова? :

  https://www.amazon.com/dp/B0026I8U0..._m=ATVPDKIKX0DER&pf_rd_r=336K283PJK4ZMFKGZDM4

  Се работи за слушалки со вграден музички плеер. Одлучив дека ова ми е идеално решение за слушање музика при секојдневните активности. Нема кабли и нема да ми паѓаат од уши како обичните in-ear headphones. ( Има SONY во СЕТЕК, но дефинитивно не сакам да се замарам да ми излегуваат од уши да ги местам постојано, бидејќи ќе се користат и при физички активности) . Барам исклучиво нормални слушалки или како тие од првиот линк.

  Во Анхоч најдов Bluetooth Gembird...ама не би сакал да се зрачам за да слушам музика (не некој можеби му е смешно, ама доволно е зрачењето од бежижните мрежи, не би сакал и извор на зрачење ставен непосредно до садот со бела и сива материја).
   
  На Krkac му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Astraion

  Astraion
  Unstoppable

  1,603
  2,422
  24 ноември 2012
  Машко
  Ps • Ai • Id • Ae • Pr
  Ова http://www.samsung.com/global/galaxy/gear-iconx/
  Не сум некој Самсунг фенбој ама овие ми фаќаат око. Чекам да се избаци некоја рецензија и колку ќе чинат фала богу.
  Безжични / Музички плеер / Фитнес тракер
   
  На Costigan_Jr му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,846
  3,944
  5 Јули 2013
  Не сакам earbuds / in-ear слушалки... Многу ме замараат, паѓаат постојано...
   
 4. Astraion

  Astraion
  Unstoppable

  1,603
  2,422
  24 ноември 2012
  Машко
  Ps • Ai • Id • Ae • Pr
  А еве им ја и конкуренцијата, како подобра опција со waterproof.
  http://www.bragi.com/

  Дизајнот им е сличен како шо глеам, а и тоа шо викаш дека ти паѓале in-ear, овие може и нема да паѓаат за тие пари. :) (200+eur)

   
  На Costigan_Jr му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,846
  3,944
  5 Јули 2013
  Заборавив да напоменам - барам нешто кај нас да се продава. Во спротивно ќе ги нарачам тие од Amazon ( за коишто ставив линк)
   

Сподели

Вчитување...