1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Слот за диск

Дискусија во форумот 'Процесори, матични плочи и меморија' започната од Nokia, 23 Февруари 2010.

 1. Nokia

  Nokia
  Gaining Experience

  55
  51
  18 Декември 2009
  Не можам да најдам, а би сакал да знам дали лаптопов што го имам може да прими уште еден хард диск :chudenje: .

  Може ли ако знаете да ми одговорите на ова прашање. Можеби некој има отварано, yes да сумљам пошто е прилично нов модел.

  Се работи за ASUS k52JR-SX093

  Еве директен линк до ОФИЦИЈАЛНИОТ САЈТ

  поздрав
   
 2. gokica

  gokica
  Модератор

  8,493
  10,506
  13 Јуни 2009
 3. Nokia

  Nokia
  Gaining Experience

  55
  51
  18 Декември 2009
  Мислам дека грешиш. Сум сретнал лаптопи кои имаат простор за 2 диска.
   
 4. gokica

  gokica
  Модератор

  8,493
  10,506
  13 Јуни 2009
  Отвори го па провери. Така е најсигурно нели. Не треба да е комплицирано да дојдеш до просторот каде е сместен хард дискот.
   
 5. Nokia

  Nokia
  Gaining Experience

  55
  51
  18 Декември 2009
  Точно ама под гаранција е иначе ќе играше штрафцигерот до сега 100 пати :D:D
   
 6. gokica

  gokica
  Модератор

  8,493
  10,506
  13 Јуни 2009
  Доколку има таква опција сигурен сум дека производителот ќе се пофалел со тоа па ќе си го прочитал во упатството или на налепниците од пакувањето. Консултирај го упатството.
   

Сподели

Вчитување...