• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Sloboden proekt

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Gorgi

Intern
6 април 2007
16
1
Програмата е изработена во Turbo Pascal 7.0, оној што се предава во нашето "модерно и по европски стандарди" образование :ua:

Во zip фајлот се наоѓа егзе фајл кој мора да биде во ист фолдер со BGI фолдерот. Значи отпакувајте го фолдерот клавир било каде и внатре во него стартувајте го muzika2.exe

Пробајте па критикувајте ме :))
 

Атачменти

DynamicMK

Gaining Experience
11 април 2007
1,635
181
Речиси идентична програма правев за крај во четврта...
Само имав направено опција и за снимање на отсвираното... со паузи нешто беше...

Ѓорги само пофалби за програмава...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,003
Мислења
854,533
Членови
29,635
Најнов член
darkotolev
На врв Дно