Слики Од Рударите

Дискусија во форумот 'Дигитални Крипто-валути' започната од viksa86, 18 Јуни 2017.

 1. Pulse

  Pulse
  Practice makes perfect

  1,100
  1,019
  26 oктомври 2014
  Машко
  Full Stack Web Developer
  веќе пола саат ја гледам сликава, се чудам како не се изморија џуџињава? :D :D :D :D
   
  mkd, smole и на JasSum им се допаѓа ова.
 2. Astro

  Astro
  Unbeatable

  4,690
  5,862
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Па толку дијаманти да ти светкаат и ти нема да се умориш... Башка они научени си се, цело време копаат
   
  На Pulse му/ѝ се допаѓа ова.
 3. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  2,809
  2,306
  21 Јануари 2011
  Машко
  Невработен
  Ги мачкаме картите со етерично масло и мириса на лаванда.
   
  pacerMK, JasSum и на SiPy` им се допаѓа ова.
 4. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  3,535
  2,847
  5 Декември 2009
  Машко
  @uwemi
  Ме интересира само колку струја троши копачот на 24ч?
  Фала.

  Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
   
 5. stefan_off

  stefan_off
  Gaining Experience

  161
  152
  29 oктомври 2009
  Нешто избега малку темaва од темата :)
  Еве го мојот копач... не е лошо за лаптоп 140W 30-31mh/s

  [​IMG]
  Eurocom Tornado F5
   
  На viksa86 и DrMTR им се допаѓа ова.
 6. uwemi

  uwemi
  Unbeatable

  4,869
  4,322
  20 Февруари 2011
  Машко
  На StalkeR му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Ab@ace

  Ab@ace
  Gaining Experience

  352
  318
  21 Мај 2016
  Машко
  .[​IMG][​IMG][​IMG]

  Sent from my SM-N910F using Tapatalk
   
  На Luca Toni, Енџру, Marko1234 и уште 14 други им се допаѓа ова.
 8. reflexmk

  reflexmk
  Gaining Experience

  290
  354
  13 Март 2014
  Машко
  Добра пензија за санките :) Среќа со три вентилатори се картите инаку најгорните ќе се потат прилично. Се на се одлична работа.
   
 9. Ile bocev

  Ile bocev
  Gaining Experience

  139
  93
  15 ноември 2015
  Машко
  Твoе е oвa. Импресивнo изгледa
  Купенo или прaвенo е. Гледaм декa имa aсус рoг знaк пa зaтoa прaшувaм
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 10. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  1,777
  1,187
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  Ако се 1060-ки немаат гајле моментално стрикс-от е најдобрата 1060-ка што можеш да ја купиш без разлика за гејминг или мајнинг, ладењето е феноменално. Начинот како се поставени во право си топлината иде нагоре но тоа може да го реши со еден обичен собен вентилатор да го впери на нив.
   
 11. tomi

  tomi
  Guru

  3,601
  3,414
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  е ова ти се вика копање со стил :)
   
  На xenon, turbiny, goran_oh и уште 2 други им се допаѓа ова.

Сподели