1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Слика од вашиот компјутер

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од DimitarMK, 23 Декември 2007.

 1. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,753
  27,436
  4 Септември 2008
  Не е HAF, некој друг модел ќе да е..ми личи на Elite :)
   
 2. boro1

  boro1
  Practice makes perfect

  1,636
  1,301
  13 Август 2009
  Машко
  Би ги замолил членовите детално да ги напишат конфигурациите :)
   
 3. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,154
  4,865
  8 Април 2011
  Машко
  Mene во потпис ми е така да затоа не напишав,а да и убави ке биде како мене да стават слика од внатрешноста на кучиштето,да се знае што има во него(одприлика) :)
   
 4. MasteR_#0

  MasteR_#0
  Unstoppable

  2,724
  2,355
  14 Декември 2010
  Машко
  Убаво убаво :) ај и ја кога ќе се вратам дома за 1 недела ќе ставам слики и ја, мада нема ништо посебно да се види.
   
 5. drown

  drown
  Master

  1,454
  208
  8 Март 2007
  Машко
  Нинџа
 6. MasteR_#0

  MasteR_#0
  Unstoppable

  2,724
  2,355
  14 Декември 2010
  Машко
  Dell 2209WA?
   
 7. drown

  drown
  Master

  1,454
  208
  8 Март 2007
  Машко
  Нинџа
 8. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,753
  27,436
  4 Септември 2008
  Добар монитор :)
   
 9. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,154
  4,865
  8 Април 2011
  Машко
  Таа тастатура ја барам,каде ја купи и колку пари е?Многу добра тастатура
   
 10. Revan

  Revan
  Gaining Experience

  660
  310
  25 Мај 2008
  Ја имаше еден период во ТНТ ИТ Маркет.
   
 11. drown

  drown
  Master

  1,454
  208
  8 Март 2007
  Машко
  Нинџа
 12. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,175
  3,900
  5 Декември 2009
  Машко
  Еве една слика кај мене ... А тоа што го гледате во позадина се еден куп несредени кабли ... :D

  [​IMG]
   
 13. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,154
  4,865
  8 Април 2011
  Машко
  Што си го ставил мониторот на страна,така ке се шинеш во вратот кога играш игри :) hehe
   
  1 person likes this.
 14. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,175
  3,900
  5 Декември 2009
  Машко
  Не играм игри,а и секако настрана ми е ставено и бирото. :)
   
 15. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,154
  4,865
  8 Април 2011
  Машко
  Пошто гледам џојстик на куќиштето па реков дека можеби играш игри :)
   
 16. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,175
  3,900
  5 Декември 2009
  Машко
  Брат ми таа работа,јас не сум по игрите. :)
   
 17. Sukhoi

  Sukhoi
  Practice makes perfect

  1,729
  1,194
  16 Јуни 2010
  Машко
  Еве слики(телефон ич не ми слика убаво кда е ноќ) :)
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 18. jovce.

  jovce.
  Gaining Experience

  487
  243
  29 Јули 2010
  Машко
                    
   

  Прикачени датотеки:

  • 1.jpg
   1.jpg
   Големина:
   91 KB
   Прегледи:
   42
  • 2.jpg
   2.jpg
   Големина:
   91.4 KB
   Прегледи:
   49
  • 3.jpg
   3.jpg
   Големина:
   99.7 KB
   Прегледи:
   85
 19. Ghost

  Ghost
  Intern

  121
  16
  3 Декември 2010
  Машко
 20. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,154
  4,865
  8 Април 2011
  Машко
  Што графичка е таа?и јас имам V8 кулер но има една мана,многу е тежок за чистење :).Инаку ако можеш да опишеш што конфигурација имаш ок.
   
 21. Ghost

  Ghost
  Intern

  121
  16
  3 Декември 2010
  Машко
  @ Dejan_Str не е ништо ни приближно добра како твојата но ете да речам дека одличен пример за старата школа :)

  Intel core 2 quad q9650 3.0ghz (non-clocked)
  Msi p45 neo-f
  Msi GTX460 Hawk 1gb - tallon attack o.c version
  2x2gb DDR2 Kingston Hyper X 1066mhz
  64gb SSD Adata s596
  CM V8 / 2x Zalman ZMSF3
  CM Centurion 590
  CM Silent Pro 700W
  Samsung BX2431 led

  Инaче спомна за чистењето, дома имам компресор па не е никаков проблем :D
   
 22. Soft

  Soft
  Баниран/a

  243
  27
  21 Јули 2011
  @Ghost

  Sto prai go kupi kukisteto i od kade go zema i dali go zema komplet so napojuvanjeto ili posebno idat.
   
 23. Smoking4e

  Smoking4e
  Gaining Experience

  377
  51
  19 ноември 2008
  Машко
  ne ti toa ni toa nego Gladiator 600

   
 24. Smoking4e

  Smoking4e
  Gaining Experience

  377
  51
  19 ноември 2008
  Машко
  ASUS P7P55D-E
  Intel® Core™ i5-760 (2.80 GHz)
  ASUS GeForce GTS 450 1GB DirectCU TOP
  Cooler Master Gladiator 600
  WD Caviar Green 1TB
  Kingston 2 GB Memory - DIMM 240-pin - 1333 MHz
  Cooler Master RS-500-AMBA-D3 500W Silent ProM Power
  LG Flatron w2246s
   
 25. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,154
  4,865
  8 Април 2011
  Машко
   

Сподели

Вчитување...