1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Слика од вашиот компјутер

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од DimitarMK, 23 Декември 2007.

 1. Speedy

  Speedy
  Gaining Experience

  596
  206
  21 Август 2010
  Машко
  можеби на некого ке му звучи глупо прашањево но што ви е тоа "ј/к" ? ?
   
 2. Sephiroth

  Sephiroth
  Баниран/a

  3,492
  2,519
  14 Мај 2008
  Машко
  just kidding
   
 3. ExtremeBt

  ExtremeBt
  Gaining Experience

  263
  69
  16 Мај 2009
  Еео мојо, случајно го чкрапнав :D
  [​IMG]
   
 4. zorandesign

  zorandesign
  Баниран/a

  1,618
  674
  6 Јуни 2007
  @ExtremeBt
  koj model na tablet za crtanje go koristis?
   
 5. ExtremeBt

  ExtremeBt
  Gaining Experience

  263
  69
  16 Мај 2009
 6. zorandesign

  zorandesign
  Баниран/a

  1,618
  674
  6 Јуни 2007
  Fala.poz
   
 7. anti-spam

  anti-spam
  Intern

  200
  10
  9 Септември 2010
  Машко
  Студент
  кога ќе ја средам собава и масава со компјутеров ќе напрам еден имиџ, ама дотогаш сонувајте ја мојата „врвна„ конфигурација:p j/k ofcourse:D
   
 8. StarBuck

  StarBuck
  HC

  1,295
  48
  16 Февруари 2008
  QA
  Long time no post.
  At home:

  [​IMG]

  At work:

  [​IMG]
   
  2 « број на членови на кои им се допаѓа ова.
 9. BSOD

  BSOD
  Intern

  709
  46
  5 Јуни 2008
  :)) го бараш курсерот понекогаш надвор од екранот?
   
 10. StarBuck

  StarBuck
  HC

  1,295
  48
  16 Февруари 2008
  QA
  знае по некат да кидне до ајфонот ::))
   
 11. BSOD

  BSOD
  Intern

  709
  46
  5 Јуни 2008
  преку тапети во ајфон:)) која интеграција човече...браво за црната узвратка:)
   
 12. intromkd

  intromkd
  Intern

  67
  11
  20 Јануари 2010
  Meet Eleanor

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  ...and some free commercials

  [​IMG]
  [​IMG]
   
  1 person likes this.
 13. JunkieMKD

  JunkieMKD
  Retro King

  2,342
  1,068
  3 Декември 2008
  Машко
 14. dimitars

  dimitars
  Gaining Experience

  1,681
  333
  8 Мај 2007
  Шо тастатура користиш друже?
   
 15. JunkieMKD

  JunkieMKD
  Retro King

  2,342
  1,068
  3 Декември 2008
  Машко
  DeLux K1000 со силиконска обвивка :) супер e,не се собира ѓубре меѓу дугмиња и немам став дали ке ми се истури нешто.
  [​IMG]
   
 16. jovce.

  jovce.
  Gaining Experience

  487
  242
  29 Јули 2010
  Машко
  Цел компјутер сменав,делови менам ама монитор никако да сменам.Си останав со стариот 6години старт LG и тастатура Delux :).
   

  Прикачени датотеки:

 17. masterficx

  masterficx
  Gaining Experience

  1,345
  349
  5 Јули 2009
  џанки многу ти е пуштен брајтнес ќе добиеш очобол :LOL:
   
 18. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,154
  4,861
  8 Април 2011
  Машко
  Oва е мојот PC
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  1 person likes this.
 19. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,724
  27,393
  4 Септември 2008
 20. boro1

  boro1
  Practice makes perfect

  1,636
  1,301
  13 Август 2009
  Машко
  еве и од мене:

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 21. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,599
  3,535
  11 Декември 2008
  Машко
 22. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,724
  27,393
  4 Септември 2008
  Одлично, продолжете да постирате, јас ако најдам време ќе прикачам неколку :)

  Oли, какви звучници се тоа? edit: nevermind, видов.
   
 23. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,599
  3,535
  11 Декември 2008
  Машко
  Некој лоу-енд модел на SHITLUX како да слушам ради-реда :))
   
 24. Smoking4e

  Smoking4e
  Gaining Experience

  377
  51
  19 ноември 2008
  Машко
  Еве слики и од мојот пц
   

  Прикачени датотеки:

  • DSC01387.jpg
   DSC01387.jpg
   Големина:
   85.6 KB
   Прегледи:
   66
  • DSC01389.jpg
   DSC01389.jpg
   Големина:
   92.7 KB
   Прегледи:
   74
  • DSC01391.jpg
   DSC01391.jpg
   Големина:
   86.3 KB
   Прегледи:
   66
 25. pilch@rd

  [email protected]
  Gaining Experience

  1,338
  131
  22 Август 2009
  Оууу. супер колега :) HAF куќиште...машала...одличен компјутер си земал, со здравје да си го фураш.
   

Сподели

Вчитување...