• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Слика до линкот

  • Ја почнал/а темата
  • #1

mac-ufs

Intern
23 април 2008
611
19
znaci zboram za slikicka do linkot gore nakj browserot na na samata strana...kako da go smenam ... ne znam dali me svativte eve screen

 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
favicon се вика тоа сликиче :D. Треба да направиш favicon.gif ми се чини со димензии 10 на 10 пиксели и да го повикаш oд head тагот. Имаше на форумов негде само сега сум зафатен да ти ја кажам командата барај favicon на форумов постот беше од drown.
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,453
1,243
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
За да вметнете Favicon на вашите страници треба во head делот да го додадете следниов код:
<link rel="shortcut icon" href="favicon.ico" type="image/x-icon" />
Икончето, ако немате некое програмче со кое можете да го направите, има on-line генератори колку што сакате. Јас го користам овој: http://www.favicon.cc брз, едноставен, практичен.
 

SuperMiki

Intern
12 август 2008
90
0
favicon се вика тоа сликиче :D. Треба да направиш favicon.gif ми се чини со димензии 10 на 10 пиксели и да го повикаш oд head тагот. Имаше на форумов негде само сега сум зафатен да ти ја кажам командата барај favicon на форумов постот беше од drown.
Vo pravo si samo sto ne e sekogas favicon.gif tuku favicon.ico bidjeki toa e povise ikonka ;)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,678
Мислења
862,172
Членови
30,040
Најнов член
OKI-POKI-DOKI
На врв Дно