• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Сличностите на Kajgana.com со Index.hr

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

KKK

Баниран/a
26 октомври 2007
37
0
Во овој пост ќе дадам многу негативни поени за еден наш македонски портал и форум, се надевам дека тоа нема да му смета на никој, без разлика што е на него и каква улога има на него.
Името на порталот е: www.kajgana.com
А незиниот форум е така добро познатио форум на кајгана: www.forum.kajgana.com

Ако појдам на порталот од Кајгана, само колку ме потсеќа на хрватскиот поратал http://www.index.hr/. Mаркетинг делот od Кајгана е речиси целосно ист како и маркетинг делот од хрватскиот портал.
Сега следува поинтересното, ако појдам понату и го отворам форумот на хрватскиот портал www.index.hr/forum/ и само еден поглед низ темите и како да гледам во форумот на Кајгана. By the way и иконите што се покрај темите на форумот се тотално исти ( значи до кој степен се стигнува ! ), а речиси и категориите во целина се тотално исти.

Тотално се изненадив од тоа и мислам дека ова е вистинското нешто што баш не треба да им се случува, нe барем на такви портали.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,773
Мислења
850,298
Членови
29,471
Најнов член
DaDzoce
На врв Дно