1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Slender Man - Импресивна хорор indie игра!

Дискусија во форумот 'PC' започната од psyside, 4 Јули 2012.

 1. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,027
  26,737
  4 Септември 2008
  Несум голем фан на овој тип на игри, али хорор жарнот ми е слабост :D

  http://www.mediafire.com/?vql3a6fbjq0qbbv


  The goal in first-person horror/terror Slender is to find 8 creepy manuscripts about the paranormal creature Slender Man and avoid going insane. The more directly the player views Slender Man and the closer he is, the faster your sanity will drain. He appears rather startlingly in-game, like old-school Michael Meyers from Halloween.
   
  На gokica му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  1,040
  416
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  mislev prijatel mi e, pa otidov da go gusnam xD
   
 3. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,027
  26,737
  4 Септември 2008
 4. d_yor8

  d_yor8
  Gaining Experience

  1,218
  498
  27 Јуни 2011
Слични теми
 1. shevchenko
  Одговори:
  79
  Прегледи:
  14,066
 2. ''TcM>>
  Одговори:
  32
  Прегледи:
  3,189
 3. salamander
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  491
 4. HijackHacker
  Одговори:
  14
  Прегледи:
  957
 5. psyside
  Одговори:
  27
  Прегледи:
  2,710
Вчитување...

Сподели

Вчитување...