1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Следење на пратки WEB Tracking

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од bogoevski, 16 oктомври 2014.

 1. bogoevski

  bogoevski
  Unstoppable

  1,685
  2,662
  29 ноември 2009
  Машко
  Сваштара
  Сакам да споделиме кој што користи за следење пратки од online купување.
  Искуства со следење, и останато.

  Јас (кутриот) знам само еден октопод WEB site за следење пратки 17track.net Досега сите броеви што сум ги укуцал знае да ги следи, негативно е што често знае да биде многу спор и се случува да не работи воопшто по неколку саати.
   
  borcep, kirev и на FLEGMA им се допаѓа ова.
 2. marchesk

  marchesk
  Gaining Experience

  164
  102
  4 Септември 2012
  Машко
  Тaa гoре, плус trackitonline.ru и posta.mk :cool:
   
  На borcep му/ѝ се допаѓа ова.
 3. gamon

  gamon
  Gaining Experience

  382
  383
  15 Септември 2014
  bekrija
 4. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,208
  11,243
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  На Bilbiloski, borcep, gligor и уште 2 други им се допаѓа ова.
 5. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,337
  3,729
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  Ми се чини дека е одличен. Или грешам?
  Track your parcel - Parcelcode
  (Стара тема (pun intended :) ама добра...)
   
  На stefano и Metuzalem им се допаѓа ова.
 6. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,208
  11,243
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  ^ Да, дава малку повеќе податоци од 17track.net, оние од МК Пошта кои 17track не ги дава.
   
  На kirev му/ѝ се допаѓа ова.
 7. joker-mak

  joker-mak
  Intern

  5
  6
  9 Март 2012
  Машко
  Постои и македонска апликација за shipment tracking, следи пратки се вика може на овој линк да ја инсталирате. Добар дизајн и ептен е функционална, исто така редовно добивате нотификации за движењето на пратката, автоматски се освежуваат податоците.
   

Сподели

Вчитување...