• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Следење на очите на просечен корисник

  • Ја почнал/а темата
  • #1

D

Администратор
31 март 2007
3,292
1,999
www.iwmnetwork.com
Навистина интересна статија која дискутира како обичниот корисник ги следи содржините на една веб страна и кои се акциите кои ги превзема.

Истражувањето дојде до следните заклучоци:
Целата статија е достапна тука.
 

Dare

Intern
8 април 2007
141
2
супер. Посебно она за headlines, најдобирте copywriters поминуваат отколку 2 недели (ако сум точно информиран) за измислување на attention grabbing headlines. Како и секогаш, првиот впечаток е најважен нели.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,694
Мислења
848,777
Членови
29,430
Најнов член
djpece
На врв Дно