Следење на очите на просечен корисник

D

Администратор
31 март 2007
3,434
2,374
www.iwmnetwork.com
Навистина интересна статија која дискутира како обичниот корисник ги следи содржините на една веб страна и кои се акциите кои ги превзема.

Истражувањето дојде до следните заклучоци:
eyemovement.jpg


priorityzones.jpg


Целата статија е достапна тука.
 

Dare

Intern
8 април 2007
141
2
супер. Посебно она за headlines, најдобирте copywriters поминуваат отколку 2 недели (ако сум точно информиран) за измислување на attention grabbing headlines. Како и секогаш, првиот впечаток е најважен нели.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,047
Мислења
870,755
Членови
30,378
Најнов член
Dropshipling
На врв Дно