• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

slashmysearch.com

  • Ја почнал/а темата
  • #1

MARTIN_MKD

Intern
27 ноември 2007
419
2
Знам дека досега имаме зборувано на вакви теми или нешто слично, ако се повторувам администраторите слободно нека ја тргнат.
Добив понуда за заработка преку http://www.slashmysearch.com/?m=1.
Дали стварно може да се заработи или е бадијала губење време?
 

D

Администратор
31 март 2007
3,292
2,000
www.iwmnetwork.com
Немам работено ова нити пак некогаш чуено... но според сајтот, идејата за заработување јас на твое место би бил голем скептик и не би си трошел време на ова... но тоа е мое мислење, обиди се, можеби ке ти успее. Разгледај си ја понудата и пробај како што ке се случи, па кажи ни.Pyramid scheme ;-))
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Има многу сервиси кои работат по оваа шема. И што мислите, кој добива најмногу?
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
OK. При разгледување на сајтот даден од страна на мартин го забележав ова (обележано со зелена боја)

Malware...:ua:
 

Атачменти

D

Администратор
31 март 2007
3,292
2,000
www.iwmnetwork.com
OK. При разгледување на сајтот даден од страна на мартин го забележав ова (обележано со зелена боја)

Malware...:ua:
:)))))

Не не... тоа е слика дадена во контекст на текстот:

Our leading security features also warns you about websites with potential security exploits, viruses, trojans, spyware and other web nuisances. Instead of the thumbnail, a yellow or red warning image will appear, according to severity, advising you to be extra cautious.
 

DynamicMK

Gaining Experience
11 април 2007
1,635
181
Го имам тестирано ова одамна и не се разликува од другите пирамидални системи за заработка онлајн... освен тоа што овој имаше проблеми со сајтот - кога работи кога не...

Шанси за заработка има, но, потребно е многу слободно време...
 

DaRkSlidE

Intern
14 мај 2007
152
2
Најдобро ќе биде да го посетиш форумот што го има slashmysearch.com, па сам да си видиш како, што.. Според тоа што го прочитав таму, јас лично не би го работел ова.

Поздрав!
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,758
Мислења
849,948
Членови
29,460
Најнов член
Jkana
На врв Дно