• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Slap The Booty!

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
Не иде со touch pad...
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Мал hint ќе си наместите mouse speed на максимум и ќе фура со ТУРБО :D. Газот црвен ко цреша ќе биде.
 

''TcM>>

Intern
6 јануари 2008
961
39
Abe odi setajte. 100% lazete, jas poveke od 400 i nsto ne mozam da napraa, baska i mausot go staiv na najbrzo ama ne go biva. A 700 pa nema sansi :p
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,745
Мислења
831,691
Членови
28,729
Најнов член
anaa28_
На врв Дно