• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Слабост кај MS Excel ги погоди Windows и Mac корисниците

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2,673
191
www.zeroscience.mk
Excel Vulnerability Affects Windows And Mac Users

Слабоста им овозможува на напаѓачите далечинска контрола врз вашиот компјутер.

Слабост што се појави кај Microsoft Office 2003 пакетот и постари верзии ги вклучува:

- Microsoft Office Excel 2003 Service Pack 2
- Microsoft Office Excel Viewer 2003
- Microsoft Office Excel 2002
- Microsoft Office Excel 2000
- Microsoft Excel 2004 за Macintosh


Microsoft изјави дека MS Office Excel 2007, MS Excel 2008 за Mac и MS Office Excel 2003 Service Pack 3 не се ранливи на оваа слабост...

Повеќе: http://www.informationweek.com/news/showArticle.jhtml?articleID=205801112

:))
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,970
Мислења
853,714
Членови
29,608
Најнов член
aleksandra.sash
На врв Дно