• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Слабата точка на Google

  • Ја почнал/а темата D
  • Време на почнување
Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

D

Администратор
31 март 2007
3,307
2,028
www.iwmnetwork.com
За да бидете во тек, прочитајте ја кратката сторија:

http://blogs.zdnet.com/micro-markets/?p=1192


Во право си е човекот и Google го знае тоа... и тоа многу убаво го знае затоа што таму им е слабата точка.

Сега прашање на време е како ќе се одвиваат работите...

Сценарио 1:
ако Зел биде поддржан од останати новински агенции и телевизии, радио станици и слично тогаш се знае дека Google ќе биде во големи проблеми и ќе мора сериозно да размисли каков потег ќе направи доколку не сака да изгуби многу....

Сценарио 2:
Зел ќе остане еден од малкуте кои прават галама за кратко, но не се поддржани од останатите колеги.... Google ќе продолжи со своето како до сега...

Што ќе се случи:
Допрва ќе видиме... не заборавајте на правилото: "Никогаш не претпоставувајте" :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,557
Мислења
859,405
Членови
29,952
Најнов член
trajced
На врв Дно