• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Skype za k810

  • Ја почнал/а темата
  • #1

tanush

Intern
3 ноември 2007
129
15
Мапет шоу
Симнав од официјалната страна (сеуште е бета верзија) за к810 и супер работи, како да сум на компјутер, но не поддржува voice нити камера, има ли подобри програми кои го прават тоа?
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Таква програма сеуште не сум сретнал (да може да праќа и да прима звук на мобилен виа скајп или МСН протокол). Причина мислам дека е тоа што си на мобилен, пример јас користам mig33 и reporo на mig33 има опција да се прати слика, само за тоа сака понов телефон(сликата ја сликаш со камерата од мобилниот и одма ја праќаш). Така да мислам дека не постои таква програма, ако сум грешка нека ме поправи некој
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
за симбиан е друго
овие работат на јава платформа и тоа не верувам дека е можно, а за слики и јас сум сретнал,
а за мобилен си користам ebuddy и mig33 како што кажа командер е добро :)

e да ми текна
cellity има опција за пораки бесплатни праќање и за разговор
но како бесплатен корисник е малку ограничена
разгледај
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

tanush

Intern
3 ноември 2007
129
15
Мапет шоу
Еве што вели за воис
Will it work in my country?

In this beta version, anyone can receive calls, instant message and see who’s online. If you want to call phones, mobiles, or any of your Skype contacts, this is limited to people in Brazil (Rio de Janeiro & Sao Paulo), Denmark, Estonia, Finland, Poland, Sweden and UK.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,751
Мислења
856,676
Членови
29,749
Најнов член
dukata
На врв Дно