Skype Problem

Дискусија во форумот 'Софтвер за останати видови на ИТ уреди' започната од Minotaur, 18 Август 2017.

 1. Minotaur

  Minotaur
  Intern

  79
  19
  1 Март 2016
  Здраво на сите добри луѓе, како што кажува насловот имам проблем со Skype на компјутер, ко ке се пушти компјутерот ми излегува следнава порака: The program can't start because api-ms-win-crt-runtime- I1-1-0.dll is missing is from your computer. Try reinstalling the program to fix this problem. Ве молам за помош? Еве и слика има подоле
   

  Прикачени датотеки:

  • Untitled.jpg
   Untitled.jpg
   Големина:
   27.9 KB
   Прегледи:
   35
 2. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  1,773
  2,218
  2 Септември 2012
  Машко
  Па убаво ти пишува преинсталирај го скајпот и ќе биде се во ред. :)
   
 3. Minotaur

  Minotaur
  Intern

  79
  19
  1 Март 2016
  Истиот проблем продолжи :D
   
 4. Oktar

  Oktar
  Guru

  2,687
  6,618
  23 oктомври 2012
  Машко
  Пробај го ова, ми делува разумно. А од друга страна и не ти ни треба скајп, ти треба само интернет прелистувач, ја посетуваш страната Skype се логираш и си часкаш со другарчињата.
   
  На Daniel86 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  1,773
  2,218
  2 Септември 2012
  Машко
  После деинсталирањето да го исчистиш од регистри со нешто како advanced uninstaller или слично, или па рачно, па disc cleanup, па пак да пробаш. :p
   
 6. bLaCk AnArChY

  bLaCk AnArChY
  Gaining Experience

  61
  138
  13 Јуни 2017
  Машко
  Google api-ms-win-crt-runtime- I1-1-0.dll i ke ti dade od kaj da simnuvas dll file oti ti go nema. vo direktorija na skype stavi go i ke ti raboti
   
 7. worker_x

  worker_x
  Gaining Experience

  215
  243
  17 Март 2010
  Машко
  Следи го упатството од линкот што @Oktar ти го сподели, и сигурно ќе ти проработи. Овој проблем е доста чест во последно, се зафркнува нешто со Microsoft Visual C++ 2015 Redistributable. Оди чекор по чекор, и на крај обавезно да не заборавиш uninstall & install на Skype.
   
  На Oktar и Daniel86 им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. AirCrack
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,324
 2. zlaki
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,023
 3. ivanzrlev
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  2,806
 4. flAmingw0rm
  Одговори:
  43
  Прегледи:
  3,314
 5. linksys
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,007
Вчитување...

Сподели