• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Skype и MSN на Samsung D900

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Laki Luciano

Intern
27 мај 2008
332
3
Ако некој знае да ми каже како да инсталирам Mig33 или Nimbuzz (подобро ова бидејќи би ми требал и skype, а колку што знам Mig33 тоа не го поддржува). Значи го симињам setup-от од страните на овие програмчиња. Потоа каде да ги ставам/инсталирам инсталационите фајлови на телефонот преку USB? Прогуглав за ова, но бидејќи досега не сум користел и не се снајдов баш. :(
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,672
Мислења
862,062
Членови
30,034
Најнов член
Goxo43
На врв Дно