1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Skype for Business - Micosoft Teams

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од philldm, 23 Април 2019.

1. philldm

philldm
    Intern

40
    12
    29 Јануари 2018
    Машко
    Сервисер
    Друштво, дали некој од вас побогу знае како да се исконфигурира срањево, јер при крај сум со нерви, ќе биде „што сум кревал рака у вторник“?! Купен е 365 офис ентерпрајз, а сите видеа на нет што јас ги најдов беа за Скајп Бизнис, а во меѓувреме љангарите од Мајрософт го кикнале истиот и на негово место го ставиле Teams. Доколку некој има волја да помогне, можно е и преку TeamViewer, пораки тука или некои видеа за конфигурација од 0.

2. Psycore

Psycore
    Gaining Experience

459
    398
    12 ноември 2013
    Офтопик малце. Ние моментално месецов мигрираме од Skype for Business кон Microsoft Teams и можам да кажам дека е светлосни години подобро и поубаво за користење. Така да ако имаш избор иди директно на Microsoft Teams не си го губи времето со Skype for Business кога и така почнуваат да кинат support Microsoft.

На philldm му/ѝ се допаѓа ова.
  3. philldm

philldm
    Intern

40
    12
    29 Јануари 2018
    Машко
    Сервисер
    Не си офтопик воопшто. Почнав да го контам малку од малку, али ако немаш ништо против, ќе те контактирам во ПП за спорни прашања. Поздрав.

Слични теми
  1. filipvselena
    Одговори:
    27
    Прегледи:
    4,729
  2. MIDNIGHT WALKER
    Одговори:
    6
    Прегледи:
    1,651
  3. stefan