1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Skype for Business - Micosoft Teams

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од philldm, 23 Април 2019.

 1. philldm

  philldm
  Intern

  42
  13
  29 Јануари 2018
  Друштво, дали некој од вас побогу знае како да се исконфигурира срањево, јер при крај сум со нерви, ќе биде „што сум кревал рака у вторник“?! Купен е 365 офис ентерпрајз, а сите видеа на нет што јас ги најдов беа за Скајп Бизнис, а во меѓувреме љангарите од Мајрософт го кикнале истиот и на негово место го ставиле Teams. Доколку некој има волја да помогне, можно е и преку TeamViewer, пораки тука или некои видеа за конфигурација од 0.
   
 2. Psycore

  Psycore
  Gaining Experience

  473
  405
  12 ноември 2013
  Офтопик малце. Ние моментално месецов мигрираме од Skype for Business кон Microsoft Teams и можам да кажам дека е светлосни години подобро и поубаво за користење. Така да ако имаш избор иди директно на Microsoft Teams не си го губи времето со Skype for Business кога и така почнуваат да кинат support Microsoft.
   
  На philldm му/ѝ се допаѓа ова.
 3. philldm

  philldm
  Intern

  42
  13
  29 Јануари 2018
  Не си офтопик воопшто. Почнав да го контам малку од малку, али ако немаш ништо против, ќе те контактирам во ПП за спорни прашања. Поздрав.
   
Слични теми
 1. filipvselena
  Одговори:
  27
  Прегледи:
  4,783
 2. MIDNIGHT WALKER
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,674
 3. stefan
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  702
 4. flAmingw0rm
  Одговори:
  43
  Прегледи:
  3,840
 5. Alucard
  Одговори:
  20
  Прегледи:
  2,858
Вчитување...

Сподели

Вчитување...