1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Skype алтернатива

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од Mr.Jack, 29 Јануари 2014.

 1. Mr.Jack

  Mr.Jack
  Gaining Experience

  616
  347
  9 Февруари 2008
  Некој програм за IM (што поддржува видео чат) кој бара малку ресурси (ЦПУ/РАМ)?

  Новите верзии на Скајп многу зимаат, а не можам да се логирам на постари верзии.
  Претерува од замрзнување и сецкање на мојов (1GB ram/AMD 2800 1.61ghz) компјутер

  Веќе сите програми се апдејтирани и пренатрупани, а никој не мисли на нас, со послабите компјутери! Па убаво би било (бар за мене) да се направи една листа на алтернативни програми што зимаат помалку ресурси.
   
 2. viktormkd

  viktormkd
  Gaining Experience

  314
  296
  31 Јули 2011
  Машко
  Пробај со Pidgin. Симни го програмот и побарај ја екстензијата за скајп. Поздрав
   
 3. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,848
  2,701
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  Само што сакав да ти го предложам и јас Pidgin, a исто имаш видео чет и на мобилната верзија на Скајп.
   
 4. smileymkd

  smileymkd
  Intern

  55
  30
  11 Декември 2013
  Машко
  Game Development
 5. MarkoHF

  MarkoHF
  Practice makes perfect

  847
  1,119
  30 Септември 2008
  Машко
  Internet Marketing
  Ако нејкеш програм можеш да користиш и AIM :)
   

Сподели

Вчитување...